Ağrı Bubi Dağı kayak merkezi Özellikleri nasıl Gidilir

Ağrı’nın bubi dağı mevkiinde kurulan kayak merkezi şehir merkezine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Kayak için en uygun aylar Aralık ve nisan ayları arasında kalan zaman dilimidir. Kayak merkezinin uzunluğu 1222 metredir. 600 kişilik olan teleski de kayak merkezinde hizmet vermektedir. Kayak merkezinde kış aylarında kar kalınlığı genel olarak 1,2 metre civarında olduğu bilinir. Ağrı bubi dağı kayak merkezi hakkında daha fazla bilgi almak ve ulaşım ve konaklama gibi diğer bilgilere erişmek için yazıyı okumaya devam edin.

Ülkemizin doğusunda yer alan ve kendine has dokusunu ve güzelliklerini içinde barındıran, farklı kültürleri bir arada toplayan özel bir kenttir Ağrı. Ağrı bubi dağında hizmet veren kayak merkezi yıl içinde kış aylarında yerli ve yabancı pek çok turiste hizmet vermektedir. Kayak pistinin etrafının aşırı kalabalık olmaması, size kendinizi özel hissettirmek için yeterlidir. Kış turizm alanında her geçen gün yerli ve yabancı kayakçıları bünyesine çekerek onlara harika bir kış tatil keyfi yaşatmayı amaçlayan bubi kayak merkezi son yıllarda günden güne büyüyen ve hızlı şekilde yıldan yıla ziyaretçi sayısını arttıran özel bir yerdir. Ağrı’ya gittiğinizde Ağrı’nın kültürünü ve diğer güzelliklerini keşfetmek için fırsatınız olacak. Bu fırsatları değerlendirerek, bubi kayak merkezinin yanı sıra diğer doğal güzelliklerini de tatmanızı öneririz.

Bubi Dağı Kayak Merkezi Ulaşım

Sezonda buraya ulaşmak istediğinizde ulaşım uçak ve araçla olmaktadır. Uçakla Ağrı havalimanına geldikten sonra şehir içinden ister özel araç kiralayarak isterseniz taksi ile bubi dağı kayak merkezine ulaşabilirsiniz.