Alanya’da Mutlaka Katılmanız Gereken 3 Aktivite

Eşsiz güzellikteki doğası, geniş plajları ve tarihi yapıları ile Alanya ziyaretçilerine benzersiz bir tatil deneyimi sunuyor. Türkiye’nin güney sahillerinde yer alan en önemli tatil merkezlerinden biri olan Alanya her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkartan turistler için ayrıca bir çok farklı aktivite de bulunmaktadır.

Alanya Yamaç Paraşütü

Toros dağlarının zirvesinden orman ve deniz manzarası eşliğinde adrenalin dolu bir atlayış yapmaya hazır mısınız? Alanya Yamaç Paraşütü için 4 çeker arazi araçları ile Torosların tepesine çıkılır. Çam ağaçları ile çevrili bu yolculuktan sonra yaklaşık 1200 feet yüksekliğe ulaşılır. Buradan Alanya’nın tüm güzelliğine en yüksek noktadan bakma şansına erişirsiniz. Deneyimli eğitmenler tarafından kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra 2 kişi olarak atlayış gerçekleştirilir. Yaklaşık 20-25 dakika boyunca havada kaldıktan sonra Kleopatra plajına iniş yapılır. Tüm deneyim sırasında fotoğraf ve video kaydı yapılabilmektedir.

Alanya Jeep Safari

Arazi araçları ile Toros dağlarını turlayarak farklı bir gün geçirebilirsiniz. Alanya Jeep Safari deneyimli rehberler eşliğinde muz, portakal bahçelerinden, Dim mağarası ve çayına bir çok farklı noktayı ziyaret edebilir, yer yer Off road kısımlarda heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayın çünkü çok güzel manzaralarla karşılacaksınız. Ayrıca Dim çayında yüzme ve balık tutma imkanınız da bulunmaktadır. Üstelik balık tutmak için ihtiyacınız olan her şey tur rehberleri tarafından temin edilmektedir.

Alanya Tekne Turu

Alanya’yı keşfetmenin en güzel ve de en eğlenceli yöntemlerinden biri de Alanya Tekne Turu ’dur. Yaklaşık 6 saat süren tekne gezintisi ile Eski Tersane, Alanya Kalesi ve Kızıl Kuleyi denizden görebilirsiniz. Ayrıca kale yakınlarında bulunan mağaraları da görebilirsiniz. Altı kilometrelik uzun bir plaja sahip olan Kleopatra plajı açıklarında ve Ulaş plajında verilen molalar ile Akdeniz’in masmavi ve serin sularının tadını çıkartın. Bunlarla birlikte jet ski ve paraşütle uçma gibi su sporu aktivitelerine de bu tur boyunca katılabilirsiniz. Tura katılan tüm konuklara öğle yemeği ve alkolsüz içecek ikram edilir.