Antalya Plajları

Antalya, Akdeniz’in nefes kesen muhteşem plajlarına sahip harika bir tatil cennetidir.Antalya’da denize doymak ve dolu dolu bir tatil yapmak istiyorsanız Antalya Plajları’ndan birkaç tanesine mutlaka gidin.Deniz sesi, harika güneş, tertemiz su. Bu tertemiz sularda yumuşacık kum ve pırıl pırıl parlayan çakıl taşları sizi adeta büyüleyecek. İşte Antalya’nın en güzel plajları.

 

Konyaaltı plajı

Konyaaltı plajı hem denize girmek isteyenler hem de şehirde olmak isteyenler için ideal. Bir Antalya klasiği olan Konyaaltı Plajı denize girmek, güneşlenmek ve yüzmek için harika bir seçim. Tüm bunlardan sonra akşam Antalya şehir merkezinin keyfini çıkarmak ise ayrı bir keyif.

Lara plajı

Çam ormanları ile kaplı eşsiz bir atmosfere sahip Lara Plajı, ince kumuyla dikkat çekmektedir.Lara şık kafeler, lüks restoranlar ile birlikte harika bir plaja sahip.

Kleopatra plajı

Kleopatra Plajı, ince kumlu ve alabildiğine geniş bir plaj. Kleopatra plajını güzel kılan bir diğer neden ise denizinin sığ olmasıdır.

Kemer Plajı

Tatil deyince aklınıza plajlar ve koylar geliyorsa tatil için gitmeniz gereken yer Kemer’dir. Doğal güzelliği ile Kemer Plajı yerli ve yabancı birçok ziyaretçisini kendisine çeker. Kemer Plajı, ince kumlu doğal bir plaj.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Kaş ile Kalkan arasında sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajdır. Biri turkuaz mı dedi? Ve turkuazı çok mu seviyorsunuz? O zaman Kaputaş Plajı’nı mutlaka görmelisiniz.

İncekum Plajı

Adından da anlaşıldığı gibi İncekum ince kumu ile meşhurdur. Ayrıca çamlık ve doğal alanlarla dolu olan İncekum Plajı çadır kampı için idealdir. İncekum Plajı’nda şemsiye ve şezlong bulmak çok kolay.

Patara Plajı

Patara Plajı, ülkemizin nadir kumlu plaj olma özelliğine sahip masmavi suların size harika anlar yaşatacağı bir yer. Bozulmamış yapısı ile doğa sevenlerin ilgisini çeken patara Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olduğu için doğal hayatı koruma vakfı tarafından koruma altındadır.

Çıralı Plajı

Caretta carettalara ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Çıralı Plajı eşsiz bir güzelliğe sahip. Hafif taşlı denizi ve ince taneli kumla dolu Çıralı Plajı adeta sizi kendisine çekiyor.

Kaynak:

http://gezginkafa.com/antalya-plajlari.html