Antalya’nın İncisi Kaş’ta Bir Tatil

Kaş, sakin bir tatil beldesi aslında. Ama son yıllarda tatilciler ve turistler tarafından çokça tercih edilmeye başladı. Beyaz evler, dar sokaklar, plajlara giden yollar. Akdeniz yaşam tarzının hemen her yerde yaşandığı bir yer Kaş. Belkide son yıllarda popüler olma sebebi de bu. Doğa ile iç içe olan Kaş’ta mimarisi çok farklı olan evlerin denize bakan terasları sizi cezbedecek.

Kaş limanı boyunca yürüyüş, taze balık kokusu gelen restoranlar size doyulmaz anlar yaşatacak. Istakoz, yengeç ve her çeşit balık Kaş restoranlarının menülerindedir. Bir balık ve deniz aşığı iseniz Kaş’ı bu kadar harika kılan şey; Tüm restoranlar mükemmel yemekler yapması ve muhtemelen şimdiye kadar tadına baktığınız en iyi balık yemeklerinin Kaş’ta olması diyebiliriz.

Kaş’ta yamaç paraşütü, dağlara bisiklet turları, tüplü dalış etkinliklerine katılabilirsiniz. Mavi tur, tekne turu gibi deniz gezilerine çıkabilirsiniz.

Kaş’ta konaklama oldukça kolaydır. Butik otellerde çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Aileler tarafından işletilen otellerin yanı sıra pansiyonlardan da faydalanabilirsiniz.

Türkiye’de yaşanabilecek en iyi yerlerden birisi belkide Kaş’tır. Yaşamak için imkanınız yoksa bile Kaş’a mutlaka tatil yapmaya gidin.