Arnavutluk ve Gezilecek Yerler

Balkan ülkeleri kelimesini sanıyorum duymayan yoktur. Ancak bu ülkeler arasında en çok dikkatleri çeken ise Arnavutluk olmuştur. Çünkü bu ülkenin kendisine özgü olan bir yapısı var ve bunun içinde ülkeye geldiğiniz zaman gezebileceğiniz alternatif noktaların sayısı çok fazla. Üstelik bu ülkeye vizesiz olarak gidebildiğiniz için de gereksiz olan evrak toplama vs. gibi işlemlerle de uğraşmak durumunda kalmıyorsunuz.

Arnavutluk Balkan ülkelerinin en iyisi derken şunu da kastetmek istedim ülkeye neredeyse her mevsim gidebilme lüksüne sahipsiniz. Şimdi sanıyorum ki Balkanlar ve soğuk cümlesi kafanızda canlandı ve kış günü burada tatil olabilir mi? diyorsunuz. Siz hiç bunları kafanıza takmayın çünkü kış mevsiminde de ülkede gece devam eden bir hayat ve sıkılmaya vaktiniz bile olmuyor. Peki Arnavutluk ve gezilecek yerler nereler? Derseniz buna da açıklık getirelim.

Tiran /ARNAVUTLUK

Arnavutluğun başkenti olan şehir ortasından nehir geçen başkentler arasında yer alıyor. Bunun içinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. Buraya geldiğiniz zaman her ne kadar cazip bir tarafını ilk etapta göremeseniz de kendinizi huzurlu hissediyorsunuz.

Elbasan/ARNAVUTLUK

Ülkeye geldiğiniz de mutlaka uğramanız gereken bir yer. Özellikle de kalabalık şehir hayatını sevenlerdenseniz ilginizi çekebilir. Bu arada elbette ki kalabalık denildiği zaman bizim İstanbul ve Ankara gibi şehirlerimiz aklınıza gelmesin.

Berat/ARNAVUTLUK

Burası belki de Arnavutluk geziniz sırasında en çok ilginizi çekecek ve seveceğiniz bir şehir olabilir. Burayı bizim için önemli yapan konumu ise Osmanlı burada beş asır boyunca hüküm sürmüş.