Ayın Koyu, Marmaris

Ayın Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan, Marmaris’te gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Marmaris’teki koylardan bir tanesi olan Ayın Koyu, oldukça güzel bir yerdir.

Ayın Koyu, Marmaris’in Datça Yarımadası üzerinde yer almaktadır. Türkiye’nin en güzel plajlarından birisi olan Ayın Koyu’nda bütün stresinizi atacağınız bir tatil geçirebilirsiniz. Ayın Koyu’nun hemen yan tarafında küçük bir iskele bulunmaktadır. Bu iskeleye bölgedeki tekneler yanaşmaktadır.

Ayın Koyu, eskiden ”İngiliz Limanı” diye anılan bir bölgedir. Ayın Koyu’nun plajı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Koyun sahilinde plaj ve şemsiye hizmeti alabileceğiniz bir işletme bulunmaktadır. Ege’de tatil nerede yapılır ? Diye düşünüyorsanız Marmaris’te güzel bir Ege Tatili yapabilirsiniz.

Ayın Koyu’nda Ne Yapılır ? Ayın Koyu Aktiviteler

Ayın Koyu, dalış için oldukça uygun bir yerdir. Bölgede özel eğitmenler eşliğinde dalış imkanı sunulmaktadır. Denizin üzerindeki manzara kadar altında da oldukça etkileyici görüntüler bulunmaktadır.

Ayın Koyu’nda bulunan tepeye çıkarak hem fotoğraf çekebilir hem de güzel bir doğa yürüyüşü yapma fırsatı bulabilirsiniz. Koyu ve çevrenizi ayaklarınız altında alarak tepede eşsiz bir manzara göreceksiniz. Ayın Koyu tepesine çıkmak biraz yorucu olsa da yorgunluğunuza değecektir.

Ayın Koyu ve çevresinde yeme-içme olanakları sunan tesisler bulunmaktadır. Bu tesislerde sabah kahvaltısı veya öğle yemeği yiyebilirsiniz. Akşam yemeği için ise tesislerin özel olarak hazırladığı ortam çok hoşunuza gidecek. Loş ışıklar altında plaja atılan masa ve sandalyelere yemek servisi yapılmaktadır. Tesislerde genellikle lezzetli deniz balıkları tercih edilmektedir.

Ayın Koyu’nda Nerede Kalınır ? Ayın Koyu Konaklama

Ayın Koyu çevresinde konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Dilerseniz Marmaris tarafların bir otel veya pansiyon tutarak bu bölgeye günübirlik olarak da seyahat edebilirsiniz. Ayın Koyu çevresinde pansiyonda konaklama seçeneğiniz vardır. Bu pansiyonlar günlük fiyatları kişi başı 40 TL – 50 TL civarındadır. Erken rezervasyon yaptırarak Ayın Koyu’nda daha ucuza konaklayabilirsiniz.

Ayın Koyu’na Nasıl Gidilir ? Ayın Koyu Ulaşım

Marmaris şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla Ayın Koyu yakınlarına gelebilirsiniz. Özel araç ile Ayın Koyu’na gitmek için ise Marmaris – Karacasöğüt tarafı kullanılmalıdır. Marmaris – Karacasöğüt yol ayrımına girdikten 10 kilometre kadar sonra, Ayın Koyu sol tarafınızda kalacaktır. Buradan saparak Okluk Koyu denilen bölgenin güneyinden dolaşmanız gerekmektedir. Ortalama 11 kilometrelik bir yoldan sonraya bölgeye ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap