Balıkesir Akçay Gezi Rehberi

Tatil beldesi denildiği zaman akla en başta kafa dinlenecek sessiz sakin ve huzurlu bir yer gelmektedir. Ancak günümüzde bu tanıma uyan pek az tatil beldesi mevcuttur. En güzel ve en farklı olan tatil yerleri yaz aylarında tatilcilerle dolup taşmakta, tatilden çok işkenceye dönüşebilmektedir. Oysa Akçay tatil ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde karşılık vermek için sessiz, sakin ve huzurlu doğası ile yaz aylarında size farklı bir tatil deneyimi yaşatmak için hizmet edecektir. Eğer Akçay civarında tatil yapma gibi bir fikriniz varsa hiç düşünmeden burayı gezmeli ve farklılıkları kesinlikle görmelisiniz.

Akçay civarda bulunan Kaz dağlarından esen bol oksijenli havaların etkisindedir. Bu yüzden doğası ve oksijeni bol bir beldedir. Kaz dağlarına yakınlığı ile bilinen Akçay, astım hastalarına şifa olmaktadır. Bu yüzden pek çok astım hastası bu bölgeyi ziyaret etmektedir.

Akçay Nerede?

Balıkesir’in Edremit ilçesine 8km uzaklıkta bulunur. İstanbul’a 480 km uzaklıkta yer alır. Ankara’dan gelecekler için 640 km’lik yolu aşmaları gerekmektedir. Balıkesir iline ise 196 km uzaklıkta bulunan Akçay’a aracınızla da rahat şekilde ulaşım yapmak mümkündür.

Akçay Nereler Gezilir?

Bu güzel tatil beldesinde hiçbir yeri gezmeden de tatilin keyfini çıkarmak mümkündür. Ancak madem ki buraya kadar geldik bir yerlere gidip, bölgenin tarihi ve turistik yerleri de gezip görmek gerekir. Gezip görülecek yerler arasında; Altınkum plajı, Sarıkız heykeli, Çamlıbel köyü, zeytinli köyü, hasanboğuldu ve sütuven şelalesi bölgedeki en çok turistik alanlar olarak bilinir. Sizler de bu yerleri gezip görmeden Akçay’dan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Ne Yenir?

Gezdik, eğlendik derken Akçay’da ne yenir? Diye soranlar için bu bölgede taze balık bulmak mümkündür. Ege bölgesinin kültüründen etkilenen bölgede bol bol zeytinyağlı yemekler yiyebilirsiniz. Sabah kahvaltılarında ise zeytinyağlı unlu mamülleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden güzel zeytin ağaçları ile kaplı olan Akçay’dan dönerken mutlaka zeytinyağı satın almalısınız. Bu civarda yetişen zeytin ağaçları ülkemizin en iyi yağlarını ve zeytinlerini vermektedir. Bu yüzden mutlaka zeytinyağı satın almalı ve yemeklerinizde kullanmalısınız.