Balkanlar’da Tatil

Ekonomik ve deniz kenarında harika bir tatil geçirmek isterseniz Balkanlar sizin için ideal. Yurtdışında güzel ve ucuz bir tatil için Balkan Ülkelerini değerlendirmelisiniz. Balkan Ülkeleri sizler için hem ekonomik hem de harika tatil fırsatları sunuyor. Hem de vize sorunu olmadan.

Ohrid, Makedonya

ohrid

Ohrid Gölü kıyısında harika bir sahil kenti Ohrid adeta Bodrum gibi. Ohrid çok pahalı bir yer değil aynı zamanda çok kalabalıkta değil. Harika doğası deniz,kum,güneş hepsi bir arada. Ohrid kentinde yeme ve içme oldukça ucuz. Özellikle deniz ürünlerini çok uygun fiyatlara yiyebilirsiniz. Konaklama seçenekleri ile de oldukça ideal olan Ohrid harika bir tatil için sizleri bekliyor.

Kotor, Karadağ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kotor bir ortaçağ kenti. Dört adet koy boğazlar ile bağlandığı zaman ortaya harika bir liman kenti çıkıyor; Kotor. Eski şehir kısmı tam bir mimari harikası ve araç ile giriş mümkün değil. Aracınızı bir yere park ettikten sonra şehre girebiliyorsunuz.Kıyı şehri olan Kotor, restoranları ve plajlarıyla hem çok şirin hem de çok ucuz.

Budva, Karadağ

budva

Budva tam bir turizm merkezidir. Adriyatik kıyılarındaki en eski yerleşim yerlerinden olan Budva Haziran ve Ekim ayları arasında ziyaretçisi oldukça fazla bir kenttir. Kenti 2 saatte yürüyerek gezebilirsiniz. Boka Kotorska bölgesinde bot turları düzenlenmektedir. Stevi Stefan Adası’nı mutlaka görmelisiniz. Dubrovnik Köyü Budva’ya 5 km kadar bir mesafededir. 15.Yüzyıl’da bir balıkçı köyü olarak kurulan Dubrovnik’te görülmeye değerdir.

Yorum Yap