Bangkok Gezilecek Yerler

Tapınaklar şehri olarak da bilinen Bangkok değişen modern yapılarla birlikte artık farklılıklarını göz önünde bulundurabiliyor. Bu makalemizde size Bangkok’ta Gezilecek Yerler konusunda bilgiler verelim istedik. Belki bazılarınız şehrin adını bile yeni duyuyor olabilirsiniz ama buraya gittiğinizde gördükleriniz keşke daha önce gelseydim dedirtecek şekilde.

ALTIN BUDHA TAPINAĞI

Gördüğünüz zaman gözlerinizi kamaştıracak olan Altın Budha Tapınağı 5 tonluk saf bir altından yapılmış. Tapınağın tarihine baktığımızda ise 700 yılı aşkın bir geçmişi var. 

YATAN BUDHA TAPINAĞI

Bangkok’un tapınaklar şehri olduğunu söylemiştik. Bu tapınaklar arasında en ünlüsü olarak bilinen Yatan Budha tapınağıdır. Tapınak aynı zamanda ülkenin de ilk üniversitesi olarak kabul edilmiş. Tapınağın bahçesinde görülmeye değer güzellikler var. 

GRAND PALACE

Bangkok’un en değerli yerlerinden biri olarak bilinmektedir. İçerisinde yüzlerce bina ve tapınak bulunuyor. Burası eskiden Tayland kraliyet konutu olarak da kullanılıyordu ancak günümüzde bir müze olarak tercih edilmiş.

WAT ARUN

Wat Arun Eyfel Kulesi benzerliği ile dikkat çekiyor. Beş kuleli olan yapısı sayesinde dikkatleri çekmesinin yanı sıra mistik ve büyüleyici bir havaya sahip.

ZÜMRÜT BUDHA HEYKELİ

Heykel kutsal olarak kabul edilmiş ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz Grand Palace içerisinde bulunuyor. Heykeli kısaca tanımlarsak meditasyon yapar gibi betimlenmiş. Heykel yalnız Taylandlılar için önemli değil aynı zamanda günlük binlerce ziyaretçisi oluyor.

Tayland’ın tapınaklar şehri olan Bangkok’a geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler hakkında sizlere bilgiler verdik. Günün birinde buraya yolunuz düşerse mutlaka görmelisiniz.