Bodrum gezi rehberi, nerelere gidilmeli? Neler yapılmalı?

Tatil için bir numaralı tatil merkezlerinden birisi olan Bodrum koyları plajları ve doğal güzellikleri ile adeta gelen herkes büyülüyor. Ünlülerin de en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden birisi olan Bodrum yaz aylarında yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Bodrum’un mutlaka görmeniz gereken en önemli plajları; Karaincir akyarlar plajı, mazi köy plajı, camel beach ortakent, aspat plajı, çöketme plajı, türkbükü plajı,halikarnas plajı gibi plajlar Bodrum’un gözde plajları arasında yer almaktadır. Bodrum’a yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken noktalardır.Bodrum’un en özel adalarına göz attığımızda; Orak adası, akvaryum koyu ve kara ada gibi yerler mutlaka ziyaret etmeniz gereken koylar arasında yerini almaktadır.

 

Tarihi Alanlar

Bodrum’da gezip görmeniz gereken tarihi alanlardan bazıları sualtı arkeoloji müzesi, bodrum anfi tiyatro, bodrum kalesi, halikarnas mozolesi, sandima köyü, pedese antik kenti, tavşan adası, mindos kapısı, karakaya köyü, İasos antik kenti  gibi yerler Bodrum’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken alanlardır.

 

Akşam Yürüyüşü İyi Gelebilir

Bodrum’da tatil yapmak isteyenler için özellikle yaz aylarında Akşam yürüyüşleri ile hem rahatlayacak hem de farklılıklara göz atmış olacaksınız. Akşam yürüyüşleri yapabileceğiniz alanlar ise bodrum çarşısı ve yalıkavak palmarina bölgeleri size iyi gelecektir. Bunların dışında en çok tercih edilen alanlar barlar sokağı, marina, halikarnas yolu, turgutreis sabancı parkı, cennet koyu, türkbükü sahibi gibi alanlar harika bir akşam yürüyüşü sunacaktır.

 

Ne Yenir? Nereye Gidilir?

Bodrum’a kadar gelip de bu restoranlarda akşam yemeği yemeden dönmek olmaz. Bu yüzden sizlere harika diye nitelendirilen restoranlardan bazılarını paylaşmak istedim. Avlu bistro listenin ilk sırasında yer alıyor. İkinci sırada ise; Musto, Gemibaşı, Yelken kulüp, memedof balık Restoran, komodor meze evi, orfoz restoran, kalamari balık restoran, tudors bar, arka pizza, meat burger steak house gibi restoranlar size büyük lezzet ve mutluluk sunacaktır.

Bodrum’da sizler de bu özel olan restoranlardan mutlaka birine ya da bir kaçına uğrayarak en özel menülerden dilediğinizi yiyebilir, eşinizle ailenizle harika bir akşam yemeği keyfi yapabilirsiniz.