Bodrum ve Gezilmesi Gereken Yerleri

Bodrum, Türkiye’nin yıldızı. Eşsiz doğası, çılgın gece hayatı, harika mimarisi ile tam bir tatil cenneti. Bodrum’a giderseniz nereleri gezmelisiniz, neler yapmalısınız? Bunları anlatacağız size bu yazımızda…

Bodrum Kalesi

St. John Şövalyeleri tarafından 1402 yılında küçük bir yarımada üzerine yapılan Bodrum Kalesi, Ortaçağ’dan kalma en iyi korunmuş kalelerden birisidir. Kale kulelerinden Ege Denizi manzarası izlemek paha biçilemez. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Bodrum Kalesi içinde olup mutlaka gezmelisiniz.

Gümüşlük

Antik Mydos kentinin kalıntıları üzerinde kurulu Gümüşlük sahil kenarında küçük bir balıkçı kasabası. Balık lokantalarının meşhur olduğu bu kasabaya hayran kalacaksınız. Günbatımını izlemenin tadı ise bir başka.

Yalıkavak

Yalıkavak Bodrum diğer harika kasabalarından birisi. Burada yapılacak o kadar çok şey varki. Gerek yeme-içme gerekse gece hayatı için alternatif oldukça fazla. Buna bir de eşsiz Bodrum manzarası eklenince keyfinize keyif katacaksınız.

Barlar Sokağı

Bodrum’un merkezinde çarşının tam ortasında bulunan barlar sokağı eğlenceli geceler için sizleri bekliyor. Mekan sayısı oldukça fazla.

Göltürkbükü

Gölköy ve Türkbükü mahallelerinden oluşan Göltürkbükü ziyaretçileri için oldukça ideal. Konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağın Göltürkbükü’de oldukça fazla tesis var. Sahil boyunca birçok beach club ve restoran var. Ayrıca birçok ünlünün ziyaret ettiği önemli bir nokta.

Bodrum Marina

450 yat kapasiteli Bodrum Marina’da alışveriş imkanı ile birlikte birçok ünlü mağazayı bulabileceksiniz. Ayrıca geceleri Marina’da canlı müzik var.

Akyarlar

Akyarlar gerçek bir Ege kasabası. Kumdan bir plaj, turkuaz bir deniz, sahil boyu uzanan Rum’lardan kalan taş evler. Akyarlar merkeze 20 km. uzaklıkta. Rüzgar alması nedeniyle Akyarlar’da rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Sahil’de bulunan restoranlardan birisinde Yunan adası olan Kos’a karşı yemek yemeyi ihmal etmeyin

Bitez

Bodrum merkeze 4 km uzaklıkta olan Bitez mavi bayraklı plajlara sahip. Yeşil alanlarında oldukça fazla olduğu Bitez’e turistler oldukça fazla ilgi gösteriyorlar. Özellikle İngiliz turistler Bitez’e akın ederler.

Bodrum Koyları

Rüya gibi koylara sahip olan Bodrum’u mutlaka görmelisiniz. Çıkacağınız bir tekne turu ile birçok koyu gezebilirsiniz. Cennet Koyu, Akvaryum Koyu, Poyraz Limanı buralarda mutlaka denize girmelisiniz.

Bodrum Antik Tiyatrosu

M.Ö.4 Yüzyılda inşa edilmiş Bodrum Antik Tiyatrosu Anadolu’nun en eski antik tiyatrolarından. Harika Bodrum manzarası ile uğramanız gereken yerlerden sadece birisi.

Yorum Yap