En Pahalı 10 Otel Odası

Dünyanın en pahalı otellerinde fiyatlar ne kadar ? İşte Tatil Nerede Yapılır sitesinin hazırladığı Dünyanın en pahalı otelleri ve en pahalı otellerin fiyatları.

  • Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson – Cenevre (141 bin 600 TL)

Hotel President Wilson, Cenevre’de bulunan ve dünyanın en pahalı otel odasına sahip olan yer. Otelin Royal Penthouse Suite isimli odasının geceliği 141 bin 600 TL yani Türkiye’de bir ev parası. Paranoyaklık derecesinde güvenli bir süite olan Royal Penthouse’da camlar ve kapılar kurşun geçirmiyor ve bunun yanı sıra bir çok güvenlik önlemi bulunuyor. Hotel President Wilson’un en üst katı bu süite ayrılmış durumda. Cenevre Gölü ve Mont Blanc manzaralarına sahip olan bu süite içerisinde 12 ayrı oda bulunuyor. Bilardo odası, spor salonu, kütüphane ve piyano gibi seçenekler fiyat dahilinde sunulan bazı imkanlar.

  • Presidental Suite, The Raj Palace Hotel, Jaipur – Hindistan (98 bin TL)

The Raj Palace Hotel’de bulunan Presidental Süit, en pahalı otel odaları sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Otelde bulunan bu süit, eskiden bir krala aitmiş. 1.500 metrekarelik alanı ile Asya’nın en geniş süiti olan Presidental Suite, 4 katlı bir apartman görünümünde. Süit içerisinde geniş bir teras ve özel bir yüzme havuzu yer alıyor. Ayrıca terastan Pembe Şehir Jaipur’u panoramik olarak seyredebiliyorsunuz. Otelin bu lüks odasının gecelik fiyatı ise tam 98 bin TL olarak belirlenmiş.

  • Ty Warner Penthouse Suite, Four Seasons – New York (91 bin 130 TL)

Amerika’nın New York şehrinde yer alan Four Seasons Oteli’nin Ty Warner Penthouse Süiti 400 metrekarelik bir alanda, otelin en üst katının tamamını kaplıyor. New York’un en meşhur semti Manhattan’ı 360 derecelik bir açıyla görmenize imkan veren bu süit içerisinde 9 oda yer alıyor. Odanın tasarımı Peter Marino, IM Pei ve Beanie Babies’ın kurucusu olan milyoner Ty Warner tarafından yapılmış. Açık ve kapalı bir zen bahçesi, göz alıcı avizeler bulunan bu süitte konaklamanız durumunda antrenör, terapist, şoför ve uşak hizmetinizde bulunuyor. Bu lüks odanın gecelik fiyatı 91 bin 130 TL.

  • Laucala Island Resort, Laucala Adası – Fiji (87 bin 170 TL)

Villalardan oluşan bu özel otelin en dikkat çekici özelliği, her isteyenin kalamaması. Laucala Island Resort’ta kalmak için gerekli parayı verebilecek durumda olsanız bile, öncelikle villa sahibinin buna izin vermesi gerekiyor. Otelde konaklamak isteyenlerin öncelikle bir form doldurmaları gerekiyor. Ardından villaların sahibi olan Red Bull milyoneri Dietrick Mateschitz, kalmasını istediği kişilere karar veriyor. Bölgede 25 adet villa bulunuyor. Bu tatilde özel havuzunuz ve son derece lüks bir şekilde dekore edilmiş yapıların dışında ata binebilir veya spanızda dinlenebilirsiniz. Bu konaklamanın bedeli olarak 86 bin 170 TL ödemeniz gerekiyor, tabi kabul edilirseniz.

  • Hugh Hefner Sky Villa Palms Resort, Las Vegas (77 bin 315 TL)

Amerika’nın kumar merkezi Las Vegas’ta bulunan Hugh Hefher Sky Villa Plams Resort’un özelliği ”Playboy” teması. Dönen yuvarlak yatak, aynalarla kaplı duvarlar, Playboy logosu bulunan özel bir havuz, kendine ait SPA merkezi, bar ve poker masaları gibi pek çok özelliğin yer aldığı bu özel otel odasının gecelik fiyatı 77 bin 315 TL.

  • Royal Villa at the Grand Resort Lagonissi – Atina (74 bin 850 TL)

Yunanistan’ın Atina şehrinde yer alan Royal Villa at Grand Resort Lagonissi’de uşağınız, özel şefini ve piyanistiniz konaklamanız boyunca size eşlik edecek. İçeceğinizi yudumlayarak keyfinize bakacağınız bu otel odasına aktivite yapmak isteyenler de unutulmamış. Oda içerisinde kendinize özel kapalı havuz, ısıtılmış açık havuz ve spor salonu bulunuyor.

  • Villa La Cupola Suite, Westin Excelsior – Roma (65 bin TL)

Roma’da yer alan Westin Excelsior Otel’inde bulunan Villa La Cuploa Süiti, Antik Roma döneminden esinlenerek hazırlanmış. Anti Roma döneminin izlerini taşıyan Villa La Cupola Süiti, Avrupa’daki en büyük otel odalarında biri olarak göze çarpıyor. Otel odasının çoğu noktası mermer, fresk ve camdan oluşuyor. Oldukça büyük bir terası bulunan süitte güneşlenmeniz mümkün. Ayrıca kendinize özel spa ve saunanız da bulunuyor. Süit içerisinde yer alan bir diğer özellik ise özel sinema odası. Bu güzel süitin gecelik fiyatı 65 bin TL olarak belirlenmiş.

  • The Presidential Suite at the Hotel Cala di Volpe, Porto Cervo – İtalya (56 bin 700 TL)

Hotel Cala di Volpe, İtalya’nın Porto Cervo bölgesinde yer alan bir otel. Bu otelin The Presidential Suite isimli özel süiti, İtalyan mimarının özelliklerini yansıtan bir şekilde dekore edilmiş. Süit içerisinde üç ayrı yatak odası bulunuyor. Süitte yer alan diğer özellikler ise spor salonu ve büyük bir yüzme havuzu. Kıyı şeridinde yer alan odanın güzel de bir manzarası bulunuyor.

  • Ritz-Carlton Suite, Ritz-Carlton – Tokyo (54 bin 600 TL)

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yer alan Ritz-Carlton Oteli’ndeki Ritz-Carlton Süiti, 300 metrekarelik odasıyla oldukça geniş bir konaklama seçeneği sunuyor. Şehrin panoramik manzarasının izlenebildiği bu süit, binanın 53.katında yer alıyor. Dev mermer banyolar ve yağmur model duşlar, odanın bazı özelliklerinden. Süitin manzarasında ise Impreial Palace, Fuji Dağı ve Roppongi Tepeleri bulunuyor.

  • Royal Towers Bridge Suite, Atlantis – Bahamalar (54 bin 470 TL)

Tatil cenneti Bahamalar’da da lüks otel odası seçenekleri mevcut. Bunlardan en dikkat çekeni Atlantis Oteli’nde yer alan Royal Towers Bridge Süiti. Altından yapılmış avizelerle donatılmış olan odada bar, eğlence merkezi ve piyano bulunuyor. Özel yemek odasu, mutfak ve kiler de süitin diğer özelliklerinden. Bu odanın en dikkat çekici özelliği ise konaklama boyunca 7 özel hizmetçinin size eşlik etmesi.

Yorum Yap