Erzincan Bolkar kayak merkezi Özellikleri Ulaşım Nasıldır

Kayak denildiği zaman soğuk bir iklimde bu sporu yapmak her zaman çok daha keyifli olmasının yanı sıra pist kalitesi de yüksek olacaktır. En iyi kayak merkezlerinden birisi olan Bolkar kayak merkezi ülkemizde sıra dışı bir tatil keyfi ve sıra dışı bir kayak macerasını yaşamak isteyenler için önemli bir konum durumundadır. Bolkar dağlarında kurulu olan kayak merkezleri Erzincan’a 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Kayak sezonu aralık ayında başlar. Nisan ayının ortalarına kadar devam etmektedir. Kayak merkezinde 1050 metre uzunluğunda bir teleski ziyaretçiler için hizmete hazır vaziyette görev yapmaktadır.

Sezonda kar kalınlığının 60 ila 110 cm olduğu bilinir. Burada konaklama imkanı diğer kayak merkezlerine kıyasla daha kısıtlı olsa da turistler Erzincan merkezde yer alan otellerden faydalanmaktadırlar. Kayak merkezinde helikopter pisti, hastane, ambulans, kar aracı gibi imkanlar maalesef yoktur. Tesis içinde hizmet veren bir adet kar üstü pist hazırlama aracı bulunmaktadır.

Erzincan şehir merkezinden bolkar kayak merkezine özel araç, taksi, toplu taşıma araçları gibi farklı alternatif yöntemlerle ulaşılmaktadır. Erzincan kayak merkezi ülkemizde son dönemde büyümeye başlayan, farklı ülkelerden ve yurt içi farklı şehirlerden turist çektiği bilinmektedir. Son yıllarda artış gösteren bu kayak merkezine sizler de uğramayı düşündüğünüzde, Erzincan’ın doğal güzelliklerini ve diğer kültürel özelliklerini gezip görmeden ayrılmayın.