Fethiye Kıyı Şeridi

Ege kıyısında uzanan Fethiye Kıyı Şeridi, berrak deniziyle, mavi gökyüzü ve güleryüzlü yerli halkıyla ünlü, Türkiye’nin en iyi kıyı bölgelerinden biridir. Çok güzel koylar, harika deniz, ve tarih dolu yerlerle Fethiye tam bir tatil şerididir.

FETHİYE

Fethiye, doğal bir limana yakın geleneksel bir pazar kentidir. Tüplü dalış için büyük bir merkezdir ve tekneler burada çarpıcı sahil şeridi etrafındaki günlük geziler için ayrılır. Burada hayat yılın her anı devam ediyor.

ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz, daha yaygın olarak mavi lagün olarak bilinen çam ağaçlarıyla kaplı tepelerin arkasındaki bir kumsaldir. Mükemmel bir aile tatil beldesi olan Ölüdeniz’de tesisler oldukça çok olup plaj tatil için harika bir seçimdir.

GÖCEK

Mükemmel yat limanlarının olduğu Göcek birçok butik otele ve restorana sahiptir. Göcek büyüleyici bir tatil beldesidir.

HİSARÖNÜ

Çarpıcı dağlarla çevrili Hisarönü harika bir konumdadır ve otellerin tamamı çoğunlukla villa tarzı bloklara ve dekoratif ahşap balkonlara sahip yerel tarzda inşa edilmiştir. Bununla birlikte, Hisarönü’nde harika vakit geçierebilirsiniz.

KAYAKÖY

Fethiye’de görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi Kayaköy’dür. Kiliseler ve diğer kamu binaları ile birlikte yaklaşık 400 ev var. Ayrıca yerel restoranlarda kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

ÇALIŞ PLAJI

Fethiye’nin en yakın plajı, güzel bir ortamda çakıl taşlı ve iri kum plajı olan Çalış Plajı geniş bir tatil sahasına sahiptir.

OVACIK

Fethiye’nin en yakın plajı, güzel bir ortamda çakıl taşlı ve iri kum plajı olan Çalış Plajı’dır.