Gümüşhane Zigana kayak merkezi özellikleri ulaşım

Gümüşhane kent merkezine 40 km ve Trabzon kent merkezine 60km uzaklıkta bulunan Zigana kayak merkezi pek çok kişinin tercihidir. Ormanlık alanlar içinde adeta cennetten bir köşe gibi görünen Zigana kayak merkezi 1900 ile 2500 metre arasında bir yüksekliğe sahip olan kayak merkezidir.  Bölgede kayak sezonu aralık ayında açılmakta ve mart sonuna kadar devam etmektedir. Kayak merkezinde bir adet teleski, bir adet baby lift tesisi bulunur. Bu kayak merkezini farklı kılan özelliklerden birisi de kışın kar kayağı yapılıyorken, yaz aylarında ise çim kayağı yapıldığıdır. Bölge ormanlarla kaplı Karadeniz iklimi etkisinde olduğundan adeta cennetten bir köşe gibidir. Bu yüzden doğa sporları, trekking gibi farklı pek çok spor dalı yine bu bölgede yapılmaktadır.

Kar kalınlığı sezonda 100 ila 150 metre civarında olmaktadır. Bu kar kalınlığının sezon boyunca devam ettiği bilinir. Yerli ve yabancı pek çok turist Gümüşhane Zigana kayak merkezinde kayak ve diğer doğa sporlarını yapmaya gelmektedir.

Gümüşhane Zigana Kayak Merkezi Ulaşım

Gümüşhane’ye 40 km mesafede yer alan kayak merkezi, Zigana geçidinin doğu bölümünde yer almaktadır. Buraya ulaşım kendi özel aracınızla olduğu gibi Gümüşhane otogarında kalkan toplu taşıma araçları ile de mümkün olmaktadır. Kendi aracınızla düzgün asfalt yolda kolay şekilde ilerleyerek rahat bir yolculuk sonucunda kayak merkezine ulaşmak da mümkün.