İbiza Tatil Rehberi

İbiza, İspanya yönetiminde olan ve Akdeniz’de Balear Adaları’nda yer alan bir adadır. İbiza Adası’nda önde gelen üç şehir vardır. Bu şehirler; İbiza Town, Santa Eularia del Rui ve Sant Antoni de Portmany’dir. İbiza son dönemlerde Avrupa’daki en önemli tatil destinasyonu haline gelmiştir. İbiza yaz partileri ve dünyaca ünlü kulüpleri ile tanınmaktadır. Balear Adaları içerisinde en ünlüsü İbiza’dır demek en doğrusu olacaktır. Bunların yanı sıra İbiza kültür ve gelenek dolu bir adadır. Şimdi İbiza tatilimizi planlarken İbiza hakkında neler bilmemiz gerektiği konularına bakalım.

İbiza’da İklim

Temmuz ve Eylül ayları arasında İbiza hava sıcaklıkları 20-30 derece arasındadır. Yani İbiza tatili için en iyi zaman Temmuz-Eylül arasıdır. Kasım ayına kadar gündüzleri hava sıcak olsa bile Kasım ayı itibari ile geceler hava sıcaklığı düşer. Eğer Kasım ayına doğru İbiza’ya gidecekseniz yanınıza kalın giyecekler almanız önerilir.

Sahiller

Talamanca Beach, kristal mavi suları ile bir araya getirilmiş uzun, temiz ve kumlu sahiller sunmaktadır ve aileler için sakin ve rahatlatıcı bir mola vermek için mükemmel bir sahildir. Öte yandan Las Salinas, burada çalan müzik ve sahil bar San Trinxa’nın varlığı sayesinde parti arayan insanlarla doludur.Biraz farklı olan San Antonio’daki Cala Salada, turkuaz sularının ve kayalık bir çevrenin bir karışımından oluşur.

İbiza’da Nereleri Ziyaret Edebilirsiniz?

İbiza’nın tarihi ve komşu adası Formentera ile ilgileniyorsanız, Arkeoloji Müzesi ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacaktır.Altı bölüme ayrılmış olan bu müzedeki nesneler ve eserler 3000 yıllık. Santa Marina Katedrali, Eski Kent’te bulunur ve İbiza’nın sunduğu kültür ve geleneğe bir göz atın. Katedralde 600 yıl önce altın ve gümüşten yapılmış bir müze, şapel, uzun boylu bir çan kulesi ve kutsal bir haç bulacaksınız. Ayrıca Çağdaş Sanat Müzesi ve yedinci yüzyıl mezarı Puig Des Molins’i ziyaret edebilirsiniz.

En İyi Faaliyetler

Eğer spor seviyorsanız İbiza tam size göre. Talamanca’da, tenisten biniciliğe kadar her şeyi bulacaksınız. Zira bir golf severseniz ya da ziyaret etmeniz gereken yere bisikletle gitmeten keyif alıyorsanız Cala Llonga’yı görebilirsiniz. Aguamar Waterpark, eğlenceli bir gün için de mükemmel. Aguamar Waterpark, su kanallarıyla dolu bu parkta herkesin keyif alması için daha sakin sürüşler de sunuyor. Ayrıca otellerde bir restoran ve kafe, dolap, güneş şezlongları ve çocuk oyun alanı bulunmakta.

İbiza’da Gece Hayatı

İbiza, dünyanın en büyük ve en iyi gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor ve parti atmosferi nedeniyle burada çalmayı seçen en tanınmış DJ’lerden bazılarını cezbetmiştir. Ibiza Old Town’da süper kulüpleri bulacaksınız , San Antonio’da birçok popüler kulüp ve bar bulunuyor.Daha aile odaklı bir yer arıyorsanız, ağır gece hayatı olmadan yoğun bir tatil beldesi olan Santa Eulalia’ya gidin.