Kalkan, Aşık Olmak İçin Bir Yer

Türkiye’nin güzel Turkuaz Sahili üzerinde küçük ama popüler turistik bir alan; Kalkan.Kalkan, Antalya’nın batısında, Kaş’a bağlı turistik bir beldedir.Her zamanki tatil beldelerinden daha sofistike olan Kalkan, güneş ve denizden fazla tatil arayan gezginlere hitap ediyor. Dar sokaklar, tarihi binalardaki küçük yerel özel dükkanların ve restoranların yanında kepenkli pencereler… Ve bu dar sokaklar eski badanalı villalar ile kaplı limana iniyor.

Kalkan’dan karayoluyla yaklaşık yarım saat uzaklıkta caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan Türkiye’nin en uzun plajlarndan biri yer alıyor. 12 kilometre uzunluğu ile baktığınızda sanki sonu yokmuş hissi uyandıran Patara Plajı, aynı zamanda ülkemizin nadir kumlu plajı olma özelliğine de sahip. Yeşilçam’ın çöl sahneli senaryolarının ev sahibi genellikle bu plaj olmuş. Likya uygarlığının en güzel kentlerinden biri olan Patara, rüzgârla kumun altına gömülmüş ve yüzyıllar boyunca öylece kalmış. Bulunup gün ışığına çıkartılan antik kent, açık hava müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

Kalkan’da günler eğlencelidir. Konuklar gündüz aktiviteleri için yola çıktıklarında, Kalkan şehir merkezi şaşırtıcı derecede boşalmış olur. Popüler aktiviteler arasında, sahile gitmek, plaj kulüplerinde veya yüzme havuzlarında dinlenmek, su sporları yapmak, Kalkan’ın eski topraklarını keşfetmek ve tekne ve gulet gezileri yapmaktır. Kalkan’ın Perşembe Pazarı’na uğramayı ve bazı büyük pazarlıkları yapmayı ve yerel hayatı seyretmeyi de unutmayınız.

Kalkan’ın pek çok güzel özelliği var ama şüphesiz, Kalkan’daki kasabayı çok özel kılan insanlar var. Kalkan halkı sizi sıcak karşılıyor ve Kalkan’daki evrensel samimiyete şaşırabilirsiniz. Bu, sıcak Türk konukseverliği ile birlikte burada yaşamanın temelini oluşturuyor ve Kalkan halkı konuklarını tanımayı içtenlikle tadını çıkarıyor. Yani, “Hoş Geldiniz!” – Size Kalkan’dan sıcak bir karşılama mesajı veriyoruz ve sizlerle kısa süre içinde buluşmayı dört gözle bekliyoruz …