Kapadokya Seyahat Rehberi

Kapadokya bölgesi, başka bir gezegene benzemektedir. Her saatin rengi ayrı bir mevsimi yaşatır.Bazalt kayalar, binlerce yıl önce yanardağ patlamasıyla tüfeyle kaplı ve mistik peribacaları…Bu eşsiz doğa harikasının büyüleyici gizeminden etkilenmemek olanaksızdır.

Kapadokya’da görmek için neler var? Kapadokya’ya nasıl gidilir ve ne yapılabilir?

Bölge, çeşitlilik ve kontrast keşfetmekten hoşlananlar için bir cennettir. Peribacaları ile süslü vadilere yapılan gezilerde, daha önce hiç görülmemiş yerleri keşfedebilir ve fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız son derece farklı resimler çekebilirsiniz. Yürüyüş, binicilik, inanılmaz bir sıcak hava balonu gezintisinin keyfini çıkarabilirsiniz. Vadi ve yeraltı şehirlerini gezebilir, bisiklet sürebilirsiniz. Hatta sema gösterisi izleyebilir, dervişlerin dönmesi gözlemleyebilirsiniz.Kapadokya’yı yılın her mevsiminde ziyaret edebilirsiniz. Bazen peri bacaları karla kaplı bazen vahşi çiçeklerle süslenmiş halde görünür. Kış sporlarını seviyorsanız, sadece 45 dakika uzaklıktaki Erciyes Dağı ve kayak merkezi size hoşgeldiniz demek için hazır size mümkün olan en iyi tatil fırsatını vermek için bekliyor.

Kaymaklı ya da Derinkuyu’daki yer altı turlarına katılabilirsiniz. Fotoğrafçılık yapmak için Uçhisar, Güvercinlik ve Avcılar’a giebilirsiniz. Saat 11: 30’da özellikle Karanlık ve Tokalı kiliselerini ziyaret etmek için Başme Vadisi’ne gidin ve öğle yemeğinden sonra Paşabağ ve Zelve vadilerine gidin. Gün batımını izlemek için Uçhisar Kalesine geri dönün. İkinci gün, Ortahisar’ı ve kalesini ziyaret edip Soğanlı Vadisine gidin, Mustafapaşa’da durup, günün sonunda Ürgüp ve Avanos’a kadar devam edin. Güzelyurt, Ihlara ve Belisırma’ya da gidebilirsiniz. Ziyaretçilere kolaylık sağlamak için, yaklaşık aynı rotadaki yerler birlikte ele alınmaktadır.