Katrancı Koyu, Fethiye

Katrancı Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan güzel bir koy ve kamp alanıdır. Ege’de kamp tatili nerede yapılır ? Sorusuna verilecek cevaplar içerisinde Katrancı Koyu Kamp Alanı da bulunmaktadır.

Yemyeşil ağaçların arasında güzel bir doğa tatili sunan Katrancı Kamp Alanı, Fethiye’ye 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Denize uzanan iki burun arasında bulunan kumsal, rüzgarlardan korunduğu için bölgenin denizi genellikle sakin ve dalgasızdır.

Katrancı Koyu Plajı, kumla kaplı bir zemine sahiptir. Koyun bulunduğu bölgedeki su seviyesi düşüktür. Sığ bir denize sahip olan koy, güvenli bir mevkide bulunmaktadır.

Katrancı Koyu’nda Ne Yapılır ? Katrancı Aktiviteler

Doğayla iç içe oldukça güzel bir koy olan Katrancı, genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Çocukların sıkılmadan vakit geçirebilecekleri oyun salonları bulunmaktadır. Ayrıca küçük büyük herkesin yapacağı aktiviteler de bulunmaktadır.

Koyda yer alan su kaydırağı, oldukça eğlenceli bir vakit geçirme aracıdır. Katrancı‘nın güzel sularına dalmak için bu su kaydıraklarını kullanabilirsiniz.

Koyda yapılacak bazı su aktiviteleri de bulunmaktadır. Tesis işletmesinin sağladığı deniz bisikleti, muz (banana), jet-ski, ringo ve kano gibi su aktviteleriyle oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Şehrin stresin kaçıp gelen ve kamp alanında rahatlamak isteyenler ise deniz, kum, güneş ve doğanın tadını doyasıya çıkartabilirler.

Katrancı Koyu Kamp Konaklama

Katrancı Koyu’nda bulunan camping alanı içerisinde çadır ve karavan yerleri bulunmaktadır. Türkiye’de kamp yapılacak alanlar arasında yer alan Katrancı Koyu’na kendi çadırınızı götürebileceğiniz gibi kamp işletmesinden de çadır temin edebilirsiniz.

Katrancı Koyu’nun güvenliği 6 adet güvenlik görevlisi ile sağlanmaktadır. Bölgede konaklamayı genellikle aileler seçmektedir. Kamp sakinlerinin bir kısmı her yıl düzenli olarak bölgeye kamp yapmaya gelenlerden oluşmaktadır.

Kamp içerisinde ahşap piknik masaları, çamaşırhane, bulaşıkhane, soyunma kabinleri, duş, tuvalet, temiz su, çocuklar için oyun salonları, market, restoran ve bar gibi imkanlar bulunuyor. Kampta bulunan disko, gece 01:00’e kadar hizmet veriyor. Kamptaki restoranda kahvaltı çeşitleri, balık ve ızgara çeşitleri gibi yiyecek seçenekleri bulunuyor.

Katrancı Koyu Kamp Ücretleri, Katrancı Kamp Fiyatları Ne Kadar ?

Fethiye’nin Katrancı Koyu’na kamp yapmak için gelen fakat çadırı veya karavanı olmayan misafirler, kamp işletmesinden çadır kiralaması yapabiliyor. Çadır kiralaması dışında çadırların içine minibar, yorgan ve çarşaf gibi malzemeler de temin edilebiliyor. Katrancı Koyu’nda çadır yeri ücretleri günlük 28 TL olarak belirlenmiş. Katrancı’da karavan yeri ücretleri ise 34 TL’dir.

Katrancı Koyu 2014 konaklama ücretleri aşağıdaki gibidir. 2015 yılında Katrancı Koyu kamp ücretleri üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır. Fakat kamp alanına gitmeden önce telefonla bilgi almanızda yarar  var.

Şahıs Girişi: 5,00 TL
Araç Girişi: 15,00 TL
Motorsiklet Girişi: 6,00 TL
Bisiklet Girişi: 5,00 TL
Akülü Araç (ATV): 6,00 TL
Küçük Minibüs Giriş: 30,00 TL
Büyük Minibüs Giriş: 53,00 TL
Otobüs Girişi: 105,00 TL
Çadir Yeri (4 Kisi Dahil): 28,00 TL
Karavan Yeri (4 Kisi Dahil): 34,00 TL

Katrancı Koyu Kamp Sezonu Ne Zaman Başlıyor & Bitiyor

Katrancı Koyu Kamp Alanı, yılda ortalama 4 ay kadar hizmet vermektedir. Bölgede kamp mevsimi Haziran ayının başlarında başlamaktadır. Katrancı kamp sezonu bitiş tarihi ise Eylül ayının sonuna doğrudur. Hava koşullarına göre bu süre uzayıp kısalabilmektedir. Katrancı Koyu’nda kamp yapacak olan tatilciler, kamp işletmesini telefon ile arayarak rezervasyon yaptırabilirler. Özellikle yaz sezonunda oldukça kalabalık olan bölgeden yer bulmak bazen zor olabiliyor.

Katrancı Koyu Kamp Alanı’na Nasıl Gidilir ? Katrancı Koyu Ulaşım

Katrancı Koyu, Fethiye şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Katrancı Koyu’na gitmek için Fethiye karayolunu takip etmeniz gerekiyor. Bu yolu takip ettikten sonra Katrancı Koyu tabelasından içeriye doğru giriyorsunuz ve yaklaşık 1 kilometre süren kısa bir yolun ardından Katrancı Koyu Kamp Alanı’na ulaşıyorsunuz.

Katrancı Koyu’ndan Fethiye’ye gitmek için ise yarım saatte bir kalkan servis arabalarını kullanabilirsiniz. Son servis Fethiye’den saat 24:00’de kalkıyor. Kamptan Fethiye’ye giden son servis ise 20:20’de hareket ediyor.

Yorum Yap