Kıbrıs’ta neler yapmalısınız?

Kıbrıs’ı görür görmez beğeneceğinize emin olabilirsiniz. Kıbrıs deyince akla gelen ilk şeyler her ne kadar lüks oteller olsada Kıbrıs emin olun bundan çok daha fazlasını sunuyor.

Girne’de ara sokakları mutlaka gezmelisiniz. Girne’nin ara sokakları mimari olarak o kadar ilginçki Akdeniz’de olan bir yer size bu yapılarla Ege’deymişsiniz hissi verecek.

Kıbrıs mutfağı Türk, Fransız, Yunan, İtalyan ve Lübnan mutfaklarının buluştuğu zengin çeşitlere sahip. Pirohu, molehiya, hellim böreği, nor böreği, şeftali kebabı, Kıbrıs köftesi, kolokas gibi başlıca lezzetleri mutlaka tadın.

Bellapais Manastırı’ndan gotik mimarinin en çarpıcı örneklerinden. Buradan Girne ve Akdeniz’i izlemek gerçekten harika bir duygu.

Kıbrıs’ta en güzel deniz Karpas’ta. Tertemiz bir deniz. Altın gibi bir kumsal. Burada denize girdiğiniz emin ol hep burada denize girmek isteyeceksiniz.

Arabahmet Mahallesi Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’nın en güzel mahallesi. Aynı zamanda tarihi yapıların korunduğu tarihi bit yapıya sahip yer. İki katlı cumbalı evlerle bezeli dar sokaklarında gezinmek ve fotoğraf çekmek sizlere iyi gelecek.

Yorum Yap