Kilyos Plajları

KİLYOS PLAJLARI

İstanbul ve çevre illerde yaşayan kişilerin,  yaz aylarında denize girip serinlemek ve ailesiyle güzel vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktası Kilyos plajlarıdır. Kilyos’ta piknik yapabilir, kamp kurabilir ve dağ sporları yapabilirsiniz. Ayrıca geceleri yapılan eğlence ve partiler de özellikle gençleri Kilyos sahillerine çeker.

Burç Beach

Gençlerin ve üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bu plaj, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından işletilmektedir. Spor aktivitelerinin yapıldığı ve bir de barının olduğu bu plaj üniversitenin personel ve öğrencilerine indirimli olup, ücreti hafta içi 30, hafta sonu 60 TL. dir.

Babylon Kilyos

1000 kişi kapasitesine sahip bu plaj ise kaliteli hizmeti, aktiviteleri ve sabahın erken saatinde gittiğinizde bile doluluk oranının yüksek olduğu bir plajdır. Hijyen kurallarına özen gösterilir. Şezlongundan minderine kadar her yer temiz ve hijyeniktir. Müzik yayınının yapıldığı bu güzel plajda hafta içi 40 TL. hafta sonu 60 TL. ücret talep edilmektedir.

Tırmata Beach

Ailelerin sürekli tercihi olan Tırmata Beach, temiz ve uzun bir plaja sahiptir. Bir özelliği damsız giriş yapılamamasıdır. Hijyene önem verilen tesiste her yer temiz tutulmaya özen gösteriliyor. Huzurlu bir gün için ideal bir ortam. Plaj ücreti hafta içi 30, hafta sonu 50 TL. ve ücrete bir adet içecek dâhil.

Uzunya Beach

Hafta sonu rahat ve güzel bir kahvaltı yapmak ya da bir balık restoranında lezzetli yemekleri yedikten sonra, günü güzel bir kumsalda değerlendirmek isterseniz Uzunya Plajı sizleri bekliyor. Kamping alanı, çim ve kum alanı ve bir de kafeteryası ile huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Giriş ücreti hafta içi 25 TL. hafta sonu 35 TL.

Suma Beach

Kilyos’ta evcil hayvanların alındığı tek plaj.  Gündüz ve gece de çekim merkezi. Muhteşem bir plaja ve berrak bir denizi var. Ayrıca cumartesi günleri saat 05.00 ve diğer günlerde ise 02.00’a kadar ünlü DJ’lerin geldiği festivaller konserler ve eğlenceler doluluk oranı artmasını sağlıyor. Hayvanların da saygı duyulup sevildiği bu güzel plaja giriş ücreti hafta içi 30 TL. hafta sonu 45 TL. dir.

 

Tırmata Beach

Uzun plajı ve tertemiz denizi ile oldukça güzel olan Tırmata Beach, ailelerin tercih ettiği plajlardan biridir. Oldukça geniş  bir alana sahip olduğu için isterseniz zamanınızı şezlong üzerinde ya da çimlerin üzerinde puflar ile geçirebilirsiniz. Deniz kum ve güneşin yorgunluğu ardından içerisinde bulunan, her damak zevkine hitap eden restoranları karnınızı bir güzel doyurabilirsiniz. Geniş bir alana sahip olduğu için içerisinde futbol sahası, plaj voleybolu, deniz bisikleti, jetski ve banana ile oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. İçerisinde bulunan onlarca şey ile Tırmata Beach, sizlere unutamayacağınız bir tatil yaşatacaktır.

Kaynak:https://turistrail.com/kilyos-plajlari/

 

Delia Beach Club

Sürekli açık restoranı, eğlence alanları, barı, yeşil alanları ve spor alanları ile ailenizle ya da arkadaş çevrenizle birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz Delia Beach Club’da sörf yaparak ve plaj voleybolu oynayarak da güzel vakit geçirebilirsiniz.

Delia Beach Club’a giriş ücreti diğer plajlara göre oldukça uygun hafta içi 20, hafta sonu 30 TL.

Non -Stop Beach

Non Stop Beach’ı diğer plajlardan ayrı kılan, tesis içinde pilates, yoga ve aerobik gibi faaliyetlerin yapılabiliyor olması. Yaz aylarında gece ve gündüz konser etkinlikleri ve partiler düzenleniyor. Giriş ücreti hafta içi 20 TL. hafta sonu 30 TL.

Baykuş Pajı

Kilyos’un en ekonomik plajlarından biri. Öğrenciler için ideal olan plajda çadır kurabilirsiniz. Bir restoranı ve bir de barı bulunan plaj Mimar Sinan Üniversitesi tarafından destekleniyor. Plaj giriş ücreti ise hafta içi 20, hafta sonu 30 TL.  

High Beach Clup

Yeni dizaynı ile High Beach Clup, spor ve eğlence faaliyetleri ile en çok kalabalık plajlardan biridir. Plaj ücreti, hafta içi 40 TL. hafta sonu ise 60 TL.

Golden Beach Club

Birkaç günlük konaklama arıyor iseniz Golden Beach Club ideal. Bungalov tarzı evleri ve odaları kiralayabilirsiniz. İstanbul’un gizli cennetlerinden olan plajda dağ yürüyüşü için de oldukça müsait. Hafta içi 25 TL. olan plaj ücreti hafta sonu 35 TL.