Kuşadası Plajları

Kuşadası’ndaki plajlar, tatiliniz boyunca sınırsız eğlencenin ve sınırsız güneşlenmenin garantisini veriyor.

1-Kuşadası Şehiriçi Plajı:

Kuşadası şehir merkezindedir. Kumsalı harika bir plajdır.

2-Kuşadası Kuştur Halk Plajı:

Kuştur; Su kayağı, paraşüt, sörf gibi çeşitli etkinlikleriyle Selçuk yolunun 6. km’sinde bulunan şehiriçi minibüsleri ile şehir merkezinden ulaşılabilen 600 m kum sahil şeridine sahiptir. Kuşadası Kuştur Halk Plajı Oteller bölgesinde yer almaktadır.

3-Kuşadası Yılancı Burnu Plajı:

Güvercin Adası’nın arkasındaki yarımada üzerinde sakin bir plaj.Bu bölgenin denizi berrak ve temizdir.Diğer plajlara göre farklı bir havası vardır.Karşınızda Güvercin Ada sağ tarafınızda şehrin bir bölümü ile değişik bir atmosfer yaratmaktadır.

4-Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı:

Ladies Beach olarak bilinen Kadınlar Plajı Kuşadası merkeze 4 km mesafededir. Dünyaca ünlü olan Kadınlar plajı günümüzde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği plajlarımızdan biridir. 600 m uzunluğundaki Kadınlar plajının çevresinde birçok otel,restoran,kafeterya,pansiyon bulunmaktadır.

5-Kuşadası Sevgi Plajı:

Gençlik Kampı yakınında bulunan Sevgi Plajı (Love Beach), ziyaretçilere su aktiviteleri yapmak ve rahatlatıcı ortamlarda yüzmek için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Kuşadası Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır.Kuşadası merkeze 17km mesafededir.Balıkçı barığıda olan plaj piknikçilerin uğrak yeridir,uzun okaliptus ağaçların gölgesinde günü birlik tatilcilerin piknik yapıp denize girdiği alandır.Kuşadası Sevgi Plajı ( Love Beach) 550 m uzunluğunda plajı ve 3.000m2 ağaçlık piknik alanına sahiptir,içerisinde kafeterya, büfe,wc,duş bulunmaktadır.Ücretsiz olan plajda yalnızca otopark ücreti vardır.

6-Kuşadası Papaz Plajı:

Kuşadası Papaz Plajı Güvercin ada girişinde sol tarafta yer almaktadır.Daha evvelki yıllarda plaj olarak kullanılmayan bu alan Kuşadası Belediyesinin düzenlemelerinden sonra kullanıma açılmıştır.Papaz Plajı yerel halk tarafından çok kullanılmayan bir plajdır

7-Kuşadası Selçuk Pamucak Plajı:

Selçuk Pamucak Plajı daha çok günü birlik tatilciler ve piknikçiler tarafından kullanılan yaklaşık 100m genişliği 3km aşan kum sahili ile ünlü bir plajdır.Selçuk ilçesine kayıtlı olan bu plaja hafta sonları kamp çadırı kurmak için gelen aileleri bolca görebilirsiniz. Plajı tamam kum olan yerde deniz genellikle sığ durumdadır. Berrak temiz Mavi Bayraklı bir plajdır.

8-Kuşadası Green Beach Plajı:

Green Beach Plajı yamaç üzerine kurulmuş yemyeşil çimleri ve palmiye ağaçları ile örtülüdür.İşletmesi özel olan plajda Cafe restoran, Bar, wc, duş, şenzlong, şemsiye vb bulunmaktadır. Çevresinde siteler ve büyük küçük oteller yer almaktadır, yazın çok popüler plajlardan biridir.

9-Kuşadası Long Beach Plajı:

Kuşadası Long Beach Plajı diğer adıyla Uzun Plaj Kuşadası Yavansu mevkiinden Güzelçamlı Milli Parka kadar olan kısıma denir. 12km lik sahil şeridi ile dünyanın en güzel plajlarından biridir tamamen kum olan plajda değişik isimlerde 10 na yakın plaj ismi yer alır bu isimler bazen karşısında bulunan siteden bazen de orada plaj işletmecisi firmaların isim koymasıyla oluşmuştur.Bu isimler Paradise Beach,Silver Beach,Love Beach şeklindedir.

10-Kuşadası Tusan Beach Plajı:

Kuştur Plajı’nın hemen yakınında yer alan Tusan Beach, çeşitli plaj ve su aktiviteleri ile sınırsız eğlence imkanı sunmaktadır. Plaj, Selçuk yolunun 7. km’sindedir ve şehiriçi minibüsleri ile ulaşılabilir.