Kuşadasının Kapı Komşusu Samos Adası

Samos adası turu kültürel bir tur tercih edenler için yeterli gelmeyecek dahi olsa adada bulunan birçok gezinti alanı bu eksikliği kısmi olarak tolare ediyor. Samos turlarının hepsinde olduğu gibi Samos ada turunda da adanın görülmesi gereken önemli caddelerini , meydanlarını görebilecek ve gezebileceksiniz.

Samos adasının merkezi tüm Yunan adalarında olduğu gibi cafe ve restoranların bulunduğu aynı zamanda hediyelik eşya satın alabileceğiniz dükkanların bulunduğu bir kordon boyundan oluşuyor. Adanın dağlık olması nedeniyle alışveriş yapacağınız her dükkan merkezde konuşlanmış durumda. Samos feribot seferleri ile adanın merkezinde bulunan bu turistik sokaklar dışında görülmesi gereken ve deniz manzarası için bir cafede oturup bir şeyler içilmesi gereken alan Pythagoras Meydanı. Meydan adanın en önemli ve tek meydanı olması nedeniyle en ünlü restoranlara ve tavernalara ev sahipliği yapıyor. Özellikle akşam saatlerinde meydana gitmenizi ve burada ki restoranlardan birini tercih etmenizi öneriyoruz.

Samos adasına en kolay ulaşım feribotla sağlanıyor ve tüm biletler www.feribotlines.com adresinden satın alınabiliyor. Adada deniz sonrası akşamüstü saatlerini değerlendirebileceğiniz kültürel amaçlı ve merkeze yakınlığı ile sıklıkla ziyaret edilen yapı Samos Arkeoloji müzesi. Zaman ayırıp müzeyi gezmenizi öneriyoruz. Müze özellikle Yunan sanatında büyük bir alan kaplayan yunan heykellerinin sergilenmesi sebebiyle önem taşıyor. 5 metreye varan bu heykelleri görmek için Arkeoloji müzesini öğlen üçe kadar ziyaret etmelisiniz.

Adada en güzel yerlerin biraz daha dağlık bölgelerde olması merkezde sadece genel bir turistik gezi yapmanıza neden olacak. Eğer daha halktan bir Samos gezisi istiyorsanız Samos feribot bileti alarak adanın tepelerine doğru  çıkmanız gerekiyor.