Malta’da Neler Yapılır? Nerelere Gidilir?

Malta, günümüzde güzel kumsalları, lezzetli yemekleri ve keşfedilecek çok sayıda tarihi yeri ve kültürü olan, ailenizle birlikte eğlenceli bir tatil keyfi için en iyi yerlerden biri olarak bilinir. Malta turizm açısından oldukça ünlüdür. Turizm ile birlikte Malta’nın ünü sinema sektörüne kadar uzamıştır. Malta’da çekilmiş bir çok film var. Şimdi Malta’da nerelere gidilir onlardan bahsedelim.

Upper Barrakka Gardens

Malta’nın başkenti Valletta’da bulunan Upper Barrakka Gardens, mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Büyük Limana bakan nefes kesen manzara, özgün mimari ve Malta karakterine hayran kalacaksınız. Üstelik burayı ziyaret etmek ücretsiz.

Mdina

Adanın kuzey kesiminde bulunan Mdina, Ortaçağ ve Barok mimarisinin olağandışı bir karışımı olan eski duvarlı bir şehirdir. Bu şehir Avrupa’nın en güzel örneklerinden biridir. Mdina hala Malta’nın asil ailelerine ev sahipliği yapıyor ve burada etkileyici saraylar dar, gölgelikli caddeleri kaplıyor. Eski şehir yürüyerek gezilebilir (yalnızca sakinlerin arabalarıyla girme izni varlerinedır).

Gozo

Malta’dan sadece 25 dakikalık bir feribot yolculuğu ile Gozo’ya gidebilirisiniz. Gozo kesinlikle görülmeye değer. Bu küçük ada, uykulu, geleneksel köyler, uzun dolambaçlı yürüyüşler, tenha lagünler, mağaralar ve güzel manzaralarla süslenmiştir. Gozo, her geçen gün koşuşturmadan uzakta keyifli bir dünyadır.Adada tarihi siteler, kaleler ve muhteşem panoramalar yanı sıra, birçok ada var. Tarih öncesi tapınaklardan biri olan Ġgantija tapınakları da burada bulunuyor.