Marmaris Dalyan Tekne Turu

Dalyan Marmaris’ te bulunan ve görmeye değer beldelerimizden biri. Nisan ayından itibaren başlayan bu turlar yaz sonuna kadar da devam etmektedir. Dalyan tekne turları genellikle her türlü içecek, alkollü ve alkolsüz içkiyi tekne turları ve büyük gemilerle yaptığınız  geziler sırasında limitsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Öğle yemekleri ise bu turlar esnasında açık büfe şeklinde servis edilebilmektedir. Açık büfe menülerinde balık, et, tavuk ızgaralar ana ve sıcak yemek olarak sunulmaktadır. Soğuklar ve meze bölümündeyse zeytinyağlı tatlar, salatalar , pilav ve makarnalar yer alabilmektedir. Yaz ayları boyunca haftanın her günü düzenlenen Marmaris dalyan tekne turu yerli ve yabancı turistler tarafından mutlaka görmeye değecek olan turlardandır.

Tekne turları sabahlar 09:00 da başlar ve servis araçları tüm turist misafirleri 8 sularında alarak saat 9 da marinada olmalarını sağlarlar. Saat 9 da yolculuğuna başlayan ve iskeleden ayrılan tekneler öncelikle sizlere 2 saate varan bir deniz gezisi ziyafeti sunacaktır. Marmaris Dalyan tekne turunun sonunda dünyada tanınan ve dünyaca ün kazanmış plajlardan biri olan İztuzu’ na gidilir. Meşhur iztuzu plajına varan ziyaretçiler,  nehir seyahati için bu kısımdan itibaren 25 kişi taşıyacak olan” piyade teknelerine” aktarılır.

İztuzu plajı dünyaca ünlün olan bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği ise hem tatlı suyu hem de    tuzlu suyu aynı sularda bulunduruyor olmasıdır. İztuzu’nda verilen molayı misafirler dilediği gibi değerlendirebilir. İztuzunun dilediği noktasından denize girebilir, güneşlenebilir ve bu muhteşem plajın tadını saatlerce çıkarabilirler. Vaktinizin dilediğiniz kısmını tatlı suyu olan bölümde ve dilediğiniz kısmını da tuzlu su olan bölümde çıkarabilirsiniz. Sonrasında uğrak noktası olacak kısım ise Dalyan çamur banyolarıdır. Dalyan çamur banyolarında verilecek olan 1 saatlik molada dilediğiniz gibi şifalı olan doğal çamur kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Dünyanın hiç bir yerinde kolay kolay bulunamayacak olan bu şifalı ve mineralli doğal çamur kaynakları size çok iyi geleceği gibi cildinizi güzelleştirecek ve gençleştirecektir. Sizlerde hem bu ünlü yerleri görmek hem de şifa almak adına Dalyan tekne turlarına katılabilirsiniz.

Marmaris’te yapılabilecek tüm aktiviteler için tr.excursionmarmaris.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap