Neden İran’a Gitmelisiniz?

İran, belkide buraya gitmek burada tatil yapmak hiç aklınızın ucundan bile geçmemiştir. O zaman bu yazımızdan sonra İran’ı da tatil planlarınıza dahil etmeniz gerekecek. Çünkü İran bambaşka bir ülke. Muhteşem mimari, harik bir kültür ve görülmesi gereken bir çok yer İran’da.

Ülkenin başkenti Tahran çok gelişmiş bir şehir. Kültürün ve modern hayatın birleştiği Tahran sizi cezbedecek. Tarihi dokunuşların olduğu evler ve estetik mimari birçok eser burada.

Eğlence imkanlarının da oldukça geniş olduğu İran, harika mutfağı ilede size hitap edecek.

Çölde olduğu düşünülen İran hiçte öyle değil aslında. Kültürden, sanata, yerleşimden, ulaşıma İran gelişmiş bir medeniyet. Ayrıca özellikle Türk turistlere de çok iyi davranıldığı kulağımıza gelen haberler arasında. Ülkemize yaın oluşu İran’a gitmeyi dahada kolaylaştırıyor. Üstelik bütçenizi zorlamayacak şekilde İran Tatili yapabilirsiniz.

Seyyed Camii, Çehel Sütun Sarayı, Tahran Çağdaş Sanatlar Müzesi, 2500 yıllık antik heykeller ve daha görülmesi gereken neler neler var İran’da. İşte bunlardan sebep sizde artık İran için tatil planları yapmayı düşünebilirsiniz. İran’a Nasıl Gidilir? diye aklınızda soruların oluştuğunu görür gibiyiz…