Norveç’te Nereye Gidilmeli?

Türkiye’den ilgi çeken turlardan bir tanesi de İskandinavya ülkeleri oluyor. Bu ülkelerden en çok tercih edilene baktığımız da ise karşımıza Norveç çıkıyor. Bizde bu nedenle yazımızda Norveç’te nerelere gidilmeli başlıklı bir makale hazırlamak istedik. Norveç denildiğinde ilk dikkatimizi çeken şey ülkeyi arabayla ya da bisikletle gezebilme imkanınız olduğudur. Gezerken gördüğünüz Kuzey ışıklarının sizi büyüleyeceğini söyleyebiliriz. Norveç çok zengin bir kültüre sahip çünkü güçlü bir tarihi var. Ülkeye gelenler buradakilerin yaşam tarzlarından da çok etkileniyor. Bunun için sözü uzatmadan gidilecek yerlere yakından bakalım istedik.

Alesund/NORVEÇ

Norveç’in batısında olan şehir Alp dağlarına açılan konumuyla dikkat çekiyor. Bu şehir 1904 senesinde çıkan bir yangınla birlikte tümünden haritadan silinmiş ancak daha sonrasında Norveç kültürüne göre mimari edilmiş. Buraya geldiğiniz zaman Fjellstua dağını mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Tromso/NORVEÇ

Tromso adını sanıyorum ki Fenerbahçeliler unutmayacaktır. Kuzeyde bulunan en büyük şehirdir. Şehirdeki ahşap evler görülmeye değer. Doğa ise burada kendisini çok daha iyi hissettiriyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kuzey ışıklarını en güzel buradan izleyebilirsiniz.

Trondheim/NORVEÇ

Norveç’in üçüncü büyük şehridir ve 997 yılında inşa edilmiş. Vikingleri bilmeyen yoktur sanıyorum. İşte şehir o dönemlerde Vikinglerin başkenti olarak kullanılmıştır. Norveç tarihini merak ediyorsanız burası size yakından anlamanız konusunda yardımcı olacaktır.

Oslo/NORVEÇ

Norveç’in başkenti olan Oslo modern bir yapıya sahiptir. Başkentte ilginizi çekecek parklar ve yeşil alanlar bulunuyor. Bunun yanı sıra Norveç’te gezebileceğiniz en fazla müze sayısı burada yer alıyor.