Ordu Ünye Gezi ve Seyahat Rehberi

Ordu Ünye

Karadeniz bölgesi doğal yapısı ve iklim özellikleri ile pek çok kişiyi büyülemektedir. Ahşap evleri, yaylaları ve kültürel bir takım özellikleri ile adeta kendisine hayvan bırakan bir bölgedir. Karadeniz’in incisi olarak bilinen Ünye son yıllarda oldukça fazla turist çekmektedir. Her geçen gün cazibesini arttıran ve pek çok kişinin uğrak yeri haline gelen Ünye, bölgenin en önemli turizm alanlarından biri durumuna geldi. Öncelikle bu güzel turistik bölgede nereleri gezebiliriz neler yapabiliriz bunlardan bahsedelim.

Ünye’de Gezilecek Yerler

Ünye kalesi bunlardan birisidir. Tarihi dokusunu üzerinde barındıran Ünye kalesi Niksar yolu üzerinde yer almaktadır. Bir diğer gezilecek alan ise Çamlık’dır. Kadılar yokuşu, Çınarsuyu tabiat parkı, Ünye belediyesi yaşayan kültürel miras müzesi, saray hamamı gibi alanlar Ünye’de mutlaka gezilmesi gereken alanlardan sadece bazılarıdır.

Ünye’de Ne Yenir?

Her bölgenin kendine has bir takım kültürel ve yöresel özellikleri vardır. Ünye’nin kendine has meşhur olan ürünleri ise Pide ve lokum sayılabilir. Ünye’ye bir sebeple geldiyseniz mutlaka pide ve lokumundan yemeden dönmeyin.

Ünye’ye Ulaşım Nasıl Olur?

Ulaşım konusunda bilgi verebilmek için öncelikle sizin geleceğiniz yön önemli. Eğer ki Batı Karadeniz tarafından gelmeyi düşünüyorsanız önce Samsun’a uğrayacak ardından Ünye’ye geleceksiniz. Doğu Karadeniz tarafından gelecekler için ise öncelikle Ordu ardından Ünye istikameti izlenecektir. Ünye yol üzeri bir noktada yer aldığı için Karadeniz bölgesi içinde ulaşımın oldukça kolay olduğunu söylemek de mümkündür.

Ünye ordu’nun en büyük ilçesi olarak bilinir.  Büyük olmasının getirdiği bir takım avantajlar vardır, bunlardan birisi en uzun plajlara sahip olmasıdır. Bu yüzden halk arasında vazgeçilmezi olanlar, şehre aşık olan pek çok kişi sayılabilir. Bu ilçe için şarkılar ve şiirler söylenmiştir. Bu yüzden Karadeniz’in incisi olarak bilinir.

Ünye Konaklama

Bu şirin beldede konaklamanın farklı seçenekleri vardır. Konaklama yerleri arasında; Atik otel Ünye, Sebile hanım konağı, sebile hanım sahil otel, Ramada Resort By Wyndham Ünye gibi farklı otel seçenekleri ile tatilinizi ve konaklamanızı rahat ve kolay şekilde yapabilir, bu şirin beldenin keyfini çıkarabilirsiniz.