Otel Seçerken Hangi Noktalara Dikkat Edilmeli

Eveeeet senenin bütün yorgunluğunu atacağınız o en güzel günleriniz geldi çattı. Ama sizin aklınız da hala kesinleşmemiş bir dünya soru işareti mi var; bu soru işaretlerini beraber giderelim.  Senelik izninizi alacağınız tarihi kesinleştirdiniz ve daha önce keşfedilmemiş yerleri keşfetmek istiyorsunuz. O zaman başlıyoruz.

Tatile gideceğiniz tarihiniz eğer önceden belirli ise kesinlikle size ücretsiz iptali olan erken bir rezervasyonu öneriyorum. Böylelikle hem fiyat konusunda bütçeniz zorlanmamış olacak, hemde olası bir aksiliğin meydana gelmesi durumunda da paranız cebinizden çıkmamış olacak; gidemediğiniz bir tatil için ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Tatile gideceğiniz yere karar verdikten sonra, lütfen konaklayacağınız tesisin internet üzerinden yorumlarına bir göz atmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü sizden önce tecrübe eden kişiler zaten bir tatsızlık yaşandıysa bunu yazmışken, sizde üzerine gidip aynı tatsızlığı yaşamak istemezsiniz; tam da bu noktada radarlarınızın daha fazla açık olması gereklidir. Otelin konseptinin size uygun olup olmadığını, isteklerinizi karşılayıp karşılamadığını iyice araştırmalısınız. Verdiği hizmetlerin sizi mutlu edip etmeyeceğini; herşey dahil konsept olsa dahi bazen yemek saatleri sizi tatmin etmebilir.

Ulaşımın sizin için nasıl gerçekleşeceğini önceden kesinleştirmeniz stressiz bir tatil geçirmenizi garantiliyecektir. Tercih ettiğiniz ulaşım şekline göre bilet rezervesini yaptırmanız da, sizin için artı olacaktır. Eğer iki bayan olarak tatil planı yaptıysanız sizin için daha huzurlu ve rahat  olacak olan, tercih önceliğiniz olması gereken  merkeze ulaşım konusunda yakın olan bir tesis seçmenizdir. Tedirginlikler yaşamamanız adına konaklama yapacağınız tesisin lokasyonunu iyice araştırmanız sizin de içinize su serpecektir.

Konaklayacağınız tesisi araştırırken, internetten tek bir sayfaya bağımlı kalmaksızın bir çok sayfaya göz atmanız neyin eğri, neyin doğru olduğu konusunda size fikir verecektir.

Tesisinizin havuz, deniz konusundaki açıklamalarını da göz ardı etmemelisiniz. Tesisin denize olan konumu belki sizin için önem taşımaktadır.