Roma Gezi Rehberi Ertürk Durmuş

Roma Gezi Rehberi Ertürk Durmuş

Roma’da gezilecek yerler içerisinde birçok alternatif vardır. Günümüzde Roma turu satan birçok turizm firması vardır. Bunlar genellikle panaromik turlar ile Türkiye’den giden tur liderleri eşliğinde şehir içerisinde küçük tanıtım gezileri düzenlemektedirler. Bunun haricinde genel olarak inceleme yaparsak eğer size göre ayarlanmış bir tur değilse, İtalya turları içerisinde genelde Roma’ya sadece 1 gün ayırımaktadır. Hatta bunun da yarısı tur ile geçebilmektedir. Ve geriye kalan günlerde Roma dışarısına ekstra geziler düzenlemektedirler.

Bunun yanında İtalya’da Roma şehrine turlarla gelmiş olan, yada çok seyahat eden turistler kendi başlarına yapabilecekleri geziler tercih edebilmektedirler. Kendisi geziyi organize ettiğinizde tabiki bazı avantajları vardır:

  1. Şehiriçinde seçebileceğiniz otel alternatifleri çoğalmaktadır. Bu şekilde daha merkezi bir yerde konaklayabilirsiniz.
  2. Bireysel rehberlik hizmetleri alarak gezinizin verimini kat ve kat artırabilir, gördüğünüz yerleri bilerek ve anlayarak, kısacası tadını çıkararak dolu dolu gezebilirsiniz.
  3. Transfer hizmetleri organize ederek havaalanında karşılanıp otelinize bırakılabilirsiniz.

İtalya Turları ve Roma Gezileri

Kokartlı Roma gezi rehberi Ertürk Durmuş, İtalya’da Roma şehrinde yaşayan kokartlı bir turizm rehberidir. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca dillerinde, hem Roma hem de Vatikan ülkesi lisanlı rehberidir. Türkiye’nin kurumsal geziler düzenleyen birçok turizm firmaları ile çalışmakta olup, bu gibi turlarda alternatif arayan turistler de tabiki mevcuttur. Kendisi bunun gibi bireysel gezilerde İtalya’ya ve Vatikan’a gelen türk ve yabancı turistlere profesyonel rehberlik yapmaktadır. Gerek arkadaş grubu gerekse bireysel gezilerde aranılabilecek ve Roma denildiğinde aklınıza gelebilecek çözümlerden birisidir.

Roma gibi dünyanın Roma şehri denildiğinde aklımıza gelen birkaç unsur hemen Kolezyum ve Gladyatör filmidir. Ama Roma’da gezilecek yerler sadece bununla sınırlı değildir. İtalya gezisi yapmak istediğinizde aklınıza gelen birkaç unsur genellikle bunlardır. Ama Roma şehri dünya üzerinde gerçekten tarihi mirasın doruk yaptığı, metrekareye düşen tarihi eser miktarının sayısız olduğu bir şehirdir. Dünya’nın en önemli müzeleri buradadır. Dünyanın en önemli tarihi kazı alanı buradadır. Dünya’nın en büyük İmparatorluğu’nun doğum büyüdüğü topraklarda lisanslı bir biçimde profesyonel rehberlik hizmeti veren Ertürk Durmuş ile Roma seyahati’ne ayırdığınız bütçe yerini bulacaktır. Kendisinin internet sitesine gidebilir; referanslarını ve yorumlarını inceleyebilirsiniz. Düşünüyoruz ki Roma’ya Türkiye’den giden birçok turist gibi memnun kalacak, keyifli ve unutulmaz bir Roma tatili geçireceksiniz. Şimdiden iyi tatiller.