Sakız Adası ve Deniz Turizmi

Sakız Adası ve Deniz Turizmi

Deniz turizmi amaçlı olarak yunan adalarına doğru yönelmeyi tercih eden turistlerin bu isteklerini karşılamak üzere tasarlanan Sakız adası turu  adanın en bakir ve en güzel plajlarını gezip bu plajlarda Ege denizinin büyüleyici güzelliğini yaşamanız üzere planlanmış özel bir rotaya sahiptir.

Sakız adasında her zevke hitap edecek çok sayıda kumsalın bulunması adaya deniz turizmi amacıyla sakız adası turları tercihinde bulunan turistlere farklı alternatifler sunmaktadır. Şehir merkezinden uzak kalmak istemeyen turistler için merkeze yakın olan Ormos Tou Lo ve Tagma plajları tercih edilebilir bir rota olacaktır. Özellikle çocuklu ziyaretçilerin güvenle tercih edebilecekleri kıyısında restoran ve cafeler bulunan mavi bayraklı plajlardır.

Adada su sporlarına yönelik bir çok aktivite yapılmaktadır. Özellikle Ege denizinin dip yapısını merak eden turistler için dalış turlarına katılabilecekleri Bella Vista plajı uygun bir tercih olacaktır.Rüzgar sörfüne ilgi duyan spor severler içinse Afanis Naftis plajı yoğun rüzgar alan doğası ile bu spor için en uygun plajlardan biri olarak ziyaretçilerini ağırlar.

Sakız adası plajları arasında en ünlü olan plaj siyah çakıl taşları ile bilinen Mavra Volia Plajıdır.Plaj volkanik patlamalar sonucu tamamen siyah çakıl taşları ile kaplanmıştır. Kendine has dokusu ile görülmeğe değer bir plaj olan Mavra Volia plajı Emporio bölgesinde bulunur.Bölgede restoran , taverna ve cafelerin bulunması tüm günü plajda geçirmeye imkan tanımaktadır.

Eğer daha sakin plajlardan yana bir tercihte bulunacaksanız az ziyaretçi alan ancak masmavi suları ile cennetten bir köşe olarak tanımlayabileceğiniz Agia Dynami plajını öneriyoruz. Plaj mavi bayrak sahibi olduğu gibi turistlik ziyaretlerde sık tercih edilmediğinden bakit bir koy olarak sizleri ağırlayacaktır.