Sarısu Kadınlar Plajı, Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kadınlar Plajı, sadece kadınların girebildiği bir plajdır. Sarısu Mesire Alanı’ndan bulunan Kadınlar Plajı, 72 dönümlük bir alanda yer almaktadır ve bölgeye sadece kadınlar kabul edilmektedir.

Ak Partili Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Ağustos 2014’de açılan Kadınlar Plajı’nda çalışanlar da sadece kadınlardan oluşmaktadır. Tesiste ki, cankurtaran, güvenlik görevlileri, mali işlerden sorumlu tüm çalışanlar da dahil hepsi kadınlardan oluşmaktadır.

Kuşadası’nda yer alan Kadınlar Denizi’nden sonra bu defa da Antalya’da Kadınlar Plajı açıldı. Fakat bu plajı Kuşadası’ndaki plajdan ayıran önemli bir özellik var. Kuşadası’nda yer alan plajın sadece ismi bu şekilde fakat Antalya Sarısu Kadınlar Plajı, gerçekten de sadece kadınların girebildiği bir plaj.

Sarısu Kadınlar Plajı’nda 300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa gibi hizmetlerin yanında tuvalet ve soyunma kabinleri bulunuyor. Kadınlar Plajı’nın arka kısmında restoranlar, büfe, market, çocuk oyun parkı, spor parkı ve mescit hizmet veriyor.

Sarısu Kadınlar Sahili’nin bir başka özelliği de engelli kadınları unutmaması. Plaj içerisinde engelli kadınlar için ayrı bir bölüm ve özel tuvalet bulunuyor.

Sarısu Kadınlar Plajı şuan için ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Plaj, yüksekten ve sahilden görünmeyecek şekilde çam ağaçları konularak etrafı kapatılmıştır. Ayrıca denizden de görüntü alınmaması için plaja belirli bir mesafeye kadar yaklaşılabiliyor.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Çalışma Saatleri

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı, 08:00 ile 19:00 saatleri arasında plaj kullanıma açık bulunuyor. Bu saatler arasında sadece kadınlar plaja girebiliyor fakat saat 19:00 ile 24:00 arasında karma olarak aileler tesis hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir ? Sarısu Kadınlar Plajı Ulaşım

Sarısu, Kemer karayolu üzerinde yer almaktadır. Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Sarısu’dan Kadınlar Plajı’na gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Sarısu’daki toplu taşıma araçlarının son durağı olması nedeniyle rahat bir ulaşım sağlanabilmektedir.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Videosu:

Yorum Yap