Termal Kaplıcaların Faydaları

Kışın ortasında çoğu zaman ortaya çıkan eklem ağrılarının, bel ağrılarının en iyi ilacı sizce ne olabilir. Ansızın vücudunuzda sinyal veren romatizma ağrılarına, kan dolaşımı rahatsızlıklarına, sinir sistemi hastalıkları, böbrek idrar yolları hastalıkları ve daha birçok derdin devası kaplıcalar.

Termal kaplıca hakkında biraz ön bilgi vererek başlamak isterim; kaplıca nedir ? Mineralize edilmiş termal sulardan yararlanabilmek amacıyla yapılmış, kaynar bölgelere yakın tesislere verilen isme ” Kaplıca ” denir. Halk dilinde şifalı su olarak bilenen termal kaplıcalar, kimyasal özellikleri bakımından gerçekten tamamiyle şifa kaynağıdır. Bulundurduğu zengin mineral, kükürt, karbondioksit, sülfat, iyot, demiri kaynağında bulunduran sular bulunmaktadır. Maden kaynaklı yer altı suyu olan kaplıcalar bir çok hastalığın tedavisinde bizlere yol gösterici olmaktadır.

Termal Kaplıcaların Faydaları

Dolaşım sisteminde hareketlenmeye yardımcı olarak, kan akışını hızlandırır.

Eklem ağrılarına, romatizmalar hastalıkları tedavi eder.

İç organlardaki dolaşım sisteminin düzene girmesini sağlar.

Eklemlerde ve kaslarda meydana gelen ve kalıcı hasar olabilicek problemlerin çözümünü sağlar.

Her hastalık kaplıcayla tedavi olabilir diye bir kural yoktur bazı hastalıkların termal kaplıcayla tedavisi mümkün değildir.

Termal Kaplıcadan Yararlanamayacak Hastalar

Kalp krizi geçirmiş kişiler.

Varisi olan ve damar tıkanıklı olanlar.

Şeker hastaları.

Kanser hastaları

Lohusalık döneminde, adet döneminde olan kadınlar.

Yüksek tansiyon hastası olan kişiler.

Termal kaplıcalarda çamur banyosu, oturma banyosu, buhar banyosu olarak sizin de tercihiniz olarabilicek seçenekler sunulmaktadır.