Türkiye’de hem harika hem ucuz tatil yerleri

Tatile gitmek herkesin hakkı. Ama bazen bütçeniz kısıtlı olabilir. Olsun ülkemizde hem harika hem ucuz tatil yerleri öylesine çokki. Bu yazımızda bu tatil yerlerine birlikte göz atalım istedik.

Didim, Aydın

Didim Ege kıyısının uzun kumlu plajları, berrak denizi, köklü tarihi ve her mevsim güneşli havası ile sizleri bekliyor. Didim’de otel fiyatları oldukça uygun. Uygun fiyat fırsatını kaçırmayıp Didim’e gittiğinizde harika doğasının yanı sıra Didim’in köklü tarihinden kalan eserleri görmeyi ihmal etmeyin.

Amasra, Bartın

Tatil deyince akla ilk gelen şeyler deniz, kum, güneş olur. Ülkemizde ise  Ege ve Akdeniz sahilleri  bu konuda akla gelen ilk yerler.Karadeniz’in şirin beldesi Amasra da plajlarıyla oldukça dikkat çekici durumda. Ayrıca Amasra’da plajlardan çok daha fazlası var. Köklü tarihi, yemyeşil ormanlık alanları, mimarisiyle ilgi gören tarihi Amasra evleri ve elbette balık lokantalarını unutmamalısınız. Çok sayıda pansiyona ev sahipliği yapan Amasra’da, senenin en kalabalık dönemi olan yaz aylarında bir çok konaklama tesisinde oda fiyatlarının gecelik 100 TL’nin üzerine çıkmadığını da bilmelisiniz.

Sığacık, İzmir

Sakin şehir ünvanına sahip Seferihisar’ın Sığacık beldesi, mimarisi, organik ürünlerin satıldığı pazarı, yöreye özgü yemekleri ve limanın hemen yanındaki uygun fiyatlı balık lokantalarıyla büyük ilgi görüyor. İnce kumu ve pırıl pırıl suyuyla Teos Plajı’nda deniz keyfi de, Sığacık’ın olmazsa olmazlarından sadece birisi.

Akyaka, Muğla

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka, kesinlikle Gökova Körfezi’nin en güzel turizm beldelerinden birisi. Akyaka, masmavi plajları kadar buz gibi Azmak Çayı ve kendine has mimariye sahip, tek yapıdaki evleriyle de dikkat çekiyor. Son yıllarda kite-surf tutkunu yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiş olan Akyaka’da, yüksek sezonda hala otel ve pansiyonlarda geceliği 100 TL ve altına oda bulmak mümkün.

Yorum Yap