Türkiye’de Yatçılık, Yat Turizmi

Türkiye’nin en popüler tatil merkezleri olan Akdeniz ve Ege denizlerinin kıyıları yatçılık turizmi için oldukça ideal. Türkiye’de yatçılık son yıllarda özellikle hızlı gelişen bir endüstri ve turizm alternatifidir. Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir deniz ülkesidir. İyi hava koşulları, berrak su, yeşil doğa, keşfedilmemiş koylar, zengin kültür ve tarih, yüzlerce yat sahibinin Türk Riviera’sına ve Türk sahillerine çekilmesini sağlıyor. Son yıllarda artan talep ve sayı sayısını karşılamak için kaliteli, lüks ve konforlu yat limanları ve yat bağlama alanları inşa edildi ve yat sahiplerinin hizmetine açıldı.

Türkiye aynı zamanda lüks yatların inşasında ve yatlara teknik destek vermekte önemli bir üne kavuşmuştur. Modern Türk tersaneleri, çok kaliteli ve çok lüks yatlar üretiyorlar ve bunlar dünya çapında çok iyi biliniyor ve geziliyor. Türk yatlarına olan talep o kadar fazladır ki, dünyanın en zengin insanları bile arzulanan Türk yatlarını almak için kuyrukta beklemek zorunda kalacaklardır.

Cennet kıyılarda yat ile dolaşarak tatil keyfi yapabilirsiniz. Dilediğiniz yerde demir atıp güzel koylarda yüzebilirsiniz. Yat turizmi Türkiye’de artık önemli ve gelişmiş bir sektör. Yat ile çıktığınız mavi yolculukta yelken keyfi de yapmanız mümkün. Eğer yat ile deniz keyfi yapacaksanız yanınıza yelkenlerinizi almayı ihmal etmeyin. Şunuda hatırlatmakta fayda var; yat kiralama servisleri artık oldukça fazla. Yat sahibi olmayabilirsiniz ama yat kiralamak isterseniz yat kiralama servislerini mutlaka araştırın isteriz.