Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Tatil seçenekleri düşünülürken özellikle Türkiye’ye yakın olması tercih edilir. Özellikle de vizesiz turlar bu kapsamda yıl içerisinde en çok satan ve tercih edilen olmuştur. Bunun en büyük nedeni ise vize alarak gidebileceğiniz ülke için birçok evrak toplamaya ve tatil için ayırdığınız bütçeden de kısıtlama yapmaya ihtiyacınız olacaktır. Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkeler denildiğinde ise özellikle balkan turlarını burada çok fazla görebiliyoruz. Yalnızca uçak bileti alarak gideceğiniz vizesiz turlar sayesinde evrak toplama geriliminden de kurtulmuş olursunuz. İyi bir hafta sonu tatili ya da yaz tatili geçirmek istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz turları dikkate almanı öneriyoruz.

BOSNA-HERSEK

Bosna-Hersek Türkiye’den yalnızca 2 saat uzaklıkta bir mesafede. Ülkenin yakın bir tarihte acı günler geçirmiş olması aynı zamanda kendini toparlaması içinde turizm konusunda atağa geçmesine neden olmuştur. Adeta küllerinden yeni doğan bir ülke konumunda olan Bosna-Hersek’te gezilecek yerler bir hayli fazladır. Miljacka nehri kenarında yeşil tepenin eteklerinde kurulmuş olan Saraybosna gidilebilecek yerler arasında bunun yanı sıra Saat Kulesi, ve Latin köprüsü de gezilebilir.

 SLOVENYA

Slovenya’da gezilip görülmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Buraya geldiğinizde özellikle dünyanın en uzun yer altı mağarası olarak bilinen Postojna Cave’yi gezmeniz gerekiyor.

KOSOVA

Kosova Türkiye’ye 1 saat 25 dakikalık bir uzaklıktadır. Bu ülkeye geldiğinizde ilk görmeniz gereken yer olarak Prizren’i gösterebiliriz.

Vizesiz turlar kapsamında gidebileceğiniz ve ülkemizden de en çok tercih eden 3 ülkeden bahsettik ancak daha fazla ülke olduğunu da bilmenizi isteriz. Diğer ülkeler; Andorra, Belarus, Gürcistan, Karadağ, KKTC, Makedonya, Moldova, Ukrayna, Arnavutluk