Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri

Türkiye deniz turizminde olduğu kadar doğa turizminde de cennet bir ülkedir. Bunun içinde yılın her mevsiminde gidebileceğiniz birbirinden güzel yerler bulunuyor. Bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için bahsetmek istediğimiz konu ise Türkiye’nin en iyi kamp yerleri olacak. Çünkü bizler biliyoruz ki kamp yapmayı seven bir çok insan var. gelin isterseniz size bölge bölge kolaylık olması açısından sıralayalım.

KARADENİZ BÖLGESİ

Karagöl / Artvin

Karadeniz bölgesinde bulunan Karagöl dört bir yanı ormanlarla çevrilmiştir. Bir heyelan set gölü olarak bilinir ve Türkiye’deki 40 milli parktan da bir tanesidir. Göl Artvin’in Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıkta bir mesafededir.

Uzungöl / Trabzon

Trabzon uzun göl için bir tanımlama yapın derseniz burasının en konforlu kamp bölgelerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Ünü yalnız Türkiye’de değil dünyanın bir çok noktasından da bilinir. Buna bölgedeki turist çeşitliliği ve fazlalığından şahit olabiliyoruz.

Yedigöller / BOLU

Bolu denildiği zaman aklınıza yedigöllerin geldiğini biliyoruz çünkü ülkemizde çok meşhur bir yer olarak bilinmektedir. Bölge kamp ve piknik için idealdir. 

AKDENİZ BÖLGESİ

Fethiye Kabak Koyu

Burası birinci derecede SİT alanıdır. Dolayısıyla koruma altına alınmıştır. İyi bir kamp bölgesi olmasının yanı sıra taş ve ince kum karışımı bir kumsalı vardır. 

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Ihlara Vadisi / Kapadokya

Kapadokya denildiğinde aklınıza gelen ilk şeyin balon turları olduğunu biliyoruz ancak ıhlara vadisine geldiğiniz zaman kendinizi de bu dünyadan kopmuş olarak görebileceksiniz.