Yakapark Restoran, Fethiye

Şelale Yakapark Saklıkent

Fethiye’nin Saklıkent bölgesine yapılan tatil gezilerinde uğramanız gereken yerlerden bir tanesi de Şelale Yakapark’tır. Akdağlardan gelen suların oluşturduğu bir dere üzerine kurulmuş bölgede, tahta köşklerin arasına kurulmuş mekanlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Burası Şelale olarak da anılmaktadır çünkü işletmenin çoğu yerinde küçük şelaleler bulunmaktadır.

Şelale Yaka Park, oldukça güzel bir doğa restoranıdır. Balık havuzlarının kurulu olduğu bölgede yemek yiyebilir veya bir şeyler içebilirsiniz. 800 kişilik restoranda açık büfe çeşitleri, fırında, mangalda, tereyağda ve güveçte balık, ızgara çeşitli bulunmaktadır. İçecek olarak ise her türlü soğuk ve sıcak içecek seçenekleri bulunmaktadır.

Havuzda 15 Dakika Durana Bedava Yemek!

Yaka Park balık çiftliği ve restoran olarak hizmet veren bir işletmedir. Soğuk kaynak sularından gelen bir havuz bulunmaktadır. İşletme tarafından bu havuz içerisinde 5 dakika durana bir içecek, 15 dakika durana ise yemek ve içecek bedava olarak verilmektedir.

İşletmenin bu iddialı etkinliğinden anlaşılacağı gibi bu su oldukça soğuktur. Yine de soğuya dayanıklıyım diyorsanız, denemenizde fayda var. Edindiğimiz bilgiye havuzda en uzun süre kalma rekoru, 2010 senesinde 2 saat 35 dakika kırılmış. Yani yemeği ve içeceği kazanmanız imkansız değil 🙂

Yaka Park Balıklı Bar

Yaka Park Şelale Restoran’da bulunan en ilgi çekici yerlerden birisi ise bar kısmıdır. Bir bar ne kadar ilgi çekici olabilir ? Diye soracak olabilirsiniz. Barın hemen önünde bulunan ufak bir kanalın içinde bulunan balıklar, burayı ilgi çekici hale getirmektedir.

Yakapark’ın barında oturmuş içeceğinizi yudumlarken bir yandan da hemen önünüze gezen balıkları sevmeniz mümkündür.

 

Yaka Park, Tlos Antik Kenti’ne 2 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaka Park’a gelen ziyaretçiler, buradan giderken veya buraya gelmeden bu antik kenti ziyaret etmektedir.

Yaka Park’a Nasıl Gidilir ? Ulaşım

Yakapark, Fethiye şehir merkezine 40 kilometre, uzaklıkta yer almaktadır. Bu bölgelerden Saklıkent veya Tlos Antik Kenti’ne tur düzenleyen firmalarının bir çoğu Yaka Park’a uğramaktadır.

Yorum Yap