Yunanistan’da Turizm Cenneti

Ege Denizi’nde Karaburun Yarımadası’nın karşısında yer alan, Yunanistan’nın büyüklük olarak beşinci büyük adası olan Sakız Adası, tarihi, doğal yapısı, plajları ve kültürü ile harika bir turizm cennetidir. Ada Türkiye sahillerine sadece 6 km uzaklıktadır. Çeşme’den gemi ile sadece 45 dakikalık bir yolculukla ulaşım sağlanabilmektedir. Ada’nın yaklaşık olarak nüfusu 55 bin civarındadır.

Ada ile ilgili tüm detaylı bilgilere www.sakizadasi.net web sitesinden ulaşabilmeniz mümkündür. Ada’da yoğun bir şekilde sakız ağaçları bulunmaktadır. Ada isminide bu ağaçlardan almıştır. Ada’da toplam 66 köy bulunmaktadır. Genellikle kale şeklinde inşaa edilmiştir. Ada’yı ziyaret eden turistler özellikle bu köylere hayran kalmaktadırlar. Vadileri, baharatları ve rengârenk dar sokakları ile ziyaretçilerin en beğendiği yerlerdir. Sakız Adası oldukça fazla tarihi olan bir yerdir. Çok eski yıllardan beri yaşamın olduğu bir adadır. Ada’nın plajlarıda oldukça meşhurdur. Ziyeretçiler eşsiz güzellikteki bu plajlara hayran kalmaktadırlar. Turizm cenneti olan Sakız Adası konaklama açısından da oldukça fazla alternatif sunar ziyaretçilerine. Genellikle butik tarzı oteller çok fazla görünmektedir.

Adada birçok tarihi müze ve manastırda mevcuttur. Mağaralar, bahçeler ve köyler gezilmesi gereken önemli turistlik yerlerdir. Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Yunanistan’da adanın dışında gezilebilecek çok fazla yer vardır. Bu ülkeyi ziyaret ederek, geleneksel mutfağından yemekler tadabilir, eğlenceli gecelerinde harika vakit geçirebilirsiniz. Bu benzersiz turizm cennetini görmenizi öneririz.

Yorum Yap